Bauda AS

Org.nr. 910431714 · Oslo · Stiftet 1959 · 39 ansatte

Score · regnskapsår 2023

71av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 145 av 1 192 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 924 av 6 831 · Eiendom

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Bauda AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 1 192 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −43,5 % (median 34,2 %) og egenkapitalandel 78,9 % (median 28,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter35 MNOK18 MNOK
Driftsmargin −43,5 % 34,2 % 4 %
Resultatmargin 587,6 % 15,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,6 % 6,9 % 80 %
Egenkapitalandel 78,9 % 28,3 % 88 %
Gjeldsgrad 0,27 2,33 88 %
Likviditetsgrad 1 3,35 1,33 77 %
Omsetningsvekst – −3,9 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,89 MNOK1,65 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 71 gjør Bauda AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 192 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bauda AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Bauda AS hadde en driftsmargin på −43,5 % og en egenkapitalandel på 78,9 % i 2023, og er nr. 924 av 6 831 rangerte selskaper i Eiendom.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 002 MNOK og 1 588 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 158,8 MNOK 10,0 1 588 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −15,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1 002,0 MNOK 1,0 1 002 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −43,5 % (median 34,2 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet42 vekt 30 %
Soliditet88 vekt 25 %
Likviditet77 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens94 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bauda AS?

Driftsmarginen var −43,5 % i 2023, mot en median på 34,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,6 %.

Hvor solid er Bauda AS?

Egenkapitalandelen var 78,9 % i 2023 (median 28,3 %). Gjeldsgraden var 0,27 (median 2,33).

Hvordan er likviditeten i Bauda AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,35 i 2023 (median 1,33).

Hvordan står Bauda AS i Eiendom?

Bauda AS er nr. 924 av 6 831 rangerte selskaper i Eiendom for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 145 av 1 192.

Konsernregnskap · 2025

50 av 100

Rang 28 av 45 konsern i Morning-klasse Store i Eiendom. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
5 921 MNOK
Driftsresultat, konsern
117 MNOK
Resultat før skatt, konsern
114 MNOK
Sum eiendeler, konsern
2 322 MNOK
Egenkapital, konsern
1 183 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2023)
Driftsmargin2,0 % –
Totalrentabilitet5,7 % –
Egenkapitalandel50,9 % –
Likviditetsgrad 11,77 –
Omsetningsvekst−7,4 % –

Konsernindeks tidligere år: 2023: 74 (6 av 40), 2024: 62 (13 av 42).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
910431714
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
39 registrert 10. juli 2026
Stiftet
21. september 1959 67 år i drift
Aksjekapital
50,40 MNOK
Forretningsadresse
Kabelgata 6, 0581 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300RM5YRT02CWZX08 fornyes 6. september 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap konsoliderer ikke selskapet

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks716853
Rang9248092 933
Driftsmargin−43,5 %−40,6 %−59,9 %
Totalrentabilitet16,6 %16,1 %8,2 %
Egenkapitalandel78,9 %80,3 %74,0 %
Likviditetsgrad 13,355,532,96
Omsetningsvekst–11,4 %0,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter34,8 MNOK38,7 MNOK38,7 MNOK
Driftsresultat−15,1 MNOK−15,7 MNOK−23,2 MNOK
Resultat før skatt204,3 MNOK214,8 MNOK117,8 MNOK
Årsresultat158,8 MNOK167,6 MNOK91,8 MNOK
Finanskostnader6,8 MNOK5,1 MNOK9,3 MNOK
Sum eiendeler1 270,0 MNOK1 369,5 MNOK1 553,6 MNOK
Omløpsmidler873,9 MNOK891,6 MNOK877,4 MNOK
Egenkapital1 002,0 MNOK1 100,0 MNOK1 149,5 MNOK
Opptjent egenkapital878,9 MNOK977,0 MNOK1 026,5 MNOK
Sum gjeld268,0 MNOK269,5 MNOK404,1 MNOK
Kortsiktig gjeld260,6 MNOK161,1 MNOK296,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5003851.