Bauda AS
Score · regnskapsår 2024
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 151 av 1 447 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 865 av 7 453 · Eiendom
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bauda AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 447 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −40,6 % (median 25,3 %) og egenkapitalandel 80,3 % (median 27,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 39 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | −40,6 % | 25,3 % |
| Resultatmargin | 554,7 % | 13,7 % |
| Totalrentabilitet | 16,1 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandel | 80,3 % | 27,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 2,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,53 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 11,4 % | 5,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,99 MNOK | 1,75 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Bauda AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 447 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bauda AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Bauda AS hadde en driftsmargin på −40,6 % og en egenkapitalandel på 80,3 % i 2024, og er nr. 865 av 7 453 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −43,5 % til −40,6 % og omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 100 MNOK og 1 676 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 676 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 100 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −40,6 % (median 25,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 90 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 64 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bauda AS?
Driftsmarginen var −40,6 % i 2024, mot en median på 25,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,1 %.
Hvor solid er Bauda AS?
Egenkapitalandelen var 80,3 % i 2024 (median 27,5 %). Gjeldsgraden var 0,24 (median 2,42).
Hvordan er likviditeten i Bauda AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,53 i 2024 (median 1,29).
Hvordan står Bauda AS i Eiendom?
Bauda AS er nr. 865 av 7 453 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 151 av 1 447. Omsetningen endret seg 11,4 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
49 av 100
Rang 42 av 68 konsern i Morning-klasse Store i Eiendom. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 5 921 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 117 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 114 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 2 322 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 1 183 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2024) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,0 % | – |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | – |
| Egenkapitalandel | 50,9 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | – |
| Omsetningsvekst | −7,4 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 75 (8 av 64), 2024: 63 (16 av 66).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 910431714
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 39 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 21. september 1959 67 år i drift
- Aksjekapital
- 50,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Kabelgata 6, 0581 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300RM5YRT02CWZX08 fornyes 6. september 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 68 | 54 | |
| Rang | 929 | 865 | 2 999 | |
| Driftsmargin | −43,5 % | −40,6 % | −59,9 % | |
| Totalrentabilitet | 16,6 % | 16,1 % | 8,2 % | |
| Egenkapitalandel | 78,9 % | 80,3 % | 74,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,35 | 5,53 | 2,96 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,4 % | 0,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 34,8 MNOK | 38,7 MNOK | 38,7 MNOK |
| Driftsresultat | −15,1 MNOK | −15,7 MNOK | −23,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 204,3 MNOK | 214,8 MNOK | 117,8 MNOK |
| Årsresultat | 158,8 MNOK | 167,6 MNOK | 91,8 MNOK |
| Finanskostnader | 6,8 MNOK | 5,1 MNOK | 9,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 1 270,0 MNOK | 1 369,5 MNOK | 1 553,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 873,9 MNOK | 891,6 MNOK | 877,4 MNOK |
| Egenkapital | 1 002,0 MNOK | 1 100,0 MNOK | 1 149,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 878,9 MNOK | 977,0 MNOK | 1 026,5 MNOK |
| Sum gjeld | 268,0 MNOK | 269,5 MNOK | 404,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 260,6 MNOK | 161,1 MNOK | 296,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6064991.
Videre
Lignende selskaper
- Spydeberg Lager AS indeks 68, nr. 847 · sammenlign
- Risavika 1 AS indeks 68, nr. 852 · sammenlign
- MAS & CO AS indeks 68, nr. 859 · sammenlign
- Risavika 5 AS indeks 68, nr. 863 · sammenlign
- Colosseum Kino Eiendom AS indeks 68, nr. 869 · sammenlign