Dsd AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 380 av 830 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 064 av 2 362 · Transport og lagring
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Dsd AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 830 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −1 440,5 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 85,3 % (median 27,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −1 440,5 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | −11 435,4 % | 3,1 % |
| Totalrentabilitet | −17,9 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 85,3 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,59 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,91 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | 10,1 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,24 MNOK | 0,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Dsd AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (830 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Dsd AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Dsd AS har score 52 for 2025, rang 1 064 av 2 362 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 85,3 % mot median 27,9 %. Likviditet: persentil 83 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,91 mot median 1,36.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −1 440,5 % mot median 4,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −11 435,4 % (median 3,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −1 440,5 % (median 4,1 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Dsd AS hadde en driftsmargin på −1 440,5 % og en egenkapitalandel på 85,3 % i 2025, og er nr. 1 064 av 2 362 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −1 453,9 % til −1 440,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 661 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 661 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −11 435,4 % (median 3,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1 440,5 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 10,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,7 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 83 | vekt 15 % |
| Vekst | 56 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dsd AS?
Driftsmarginen var −1 440,5 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −17,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Dsd AS?
Egenkapitalandelen var 85,3 % i 2025 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 1,59).
Hvordan er likviditeten i Dsd AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,91 i 2025 (median 1,36).
Hvordan står Dsd AS i Transport og lagring?
Dsd AS er nr. 1 064 av 2 362 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 380 av 830. Omsetningen endret seg 10,1 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
28 av 100
Rang 23 av 24 konsern i Morning-klasse Store i Transport og lagring. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 6 513 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −72 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −408 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 6 231 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 1 726 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | −1 440,5 % |
| Totalrentabilitet | 0,1 % | −17,9 % |
| Egenkapitalandel | 27,7 % | 85,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,60 | 2,91 |
| Omsetningsvekst | −2,3 % | 10,1 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 57 (10 av 26), 2024: 61 (10 av 26).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911178664
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Transport og lagring (49.310)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 14 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 12. februar 1855 171 år i drift
- Aksjekapital
- 573,74 MNOK
- Forretningsadresse
- Børehaugen 1, 4006 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300X0JCZHYNYB2W27 fornyes 10. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 47 | 52 | |
| Rang | 1 270 | 1 307 | 1 064 | |
| Driftsmargin | −1 122,9 % | −1 453,9 % | −1 440,5 % | |
| Totalrentabilitet | −1,1 % | 4,2 % | −17,9 % | |
| Egenkapitalandel | 69,7 % | 72,7 % | 85,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 1,50 | 2,91 | |
| Omsetningsvekst | – | −10,0 % | 10,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,3 MNOK | 3,0 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | −37,3 MNOK | −43,5 MNOK | −47,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −56,1 MNOK | 61,2 MNOK | −376,8 MNOK |
| Årsresultat | −56,0 MNOK | 62,2 MNOK | −376,7 MNOK |
| Finanskostnader | 24,5 MNOK | 63,7 MNOK | 28,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 2 926,5 MNOK | 2 976,3 MNOK | 1 947,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 740,0 MNOK | 1 218,1 MNOK | 830,9 MNOK |
| Egenkapital | 2 041,0 MNOK | 2 162,8 MNOK | 1 660,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1 161,9 MNOK | 1 283,7 MNOK | 781,4 MNOK |
| Sum gjeld | 885,5 MNOK | 813,4 MNOK | 286,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 884,4 MNOK | 812,2 MNOK | 285,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7092148.
Videre
Lignende selskaper
- Aab Nord Invest AS indeks 52, nr. 1 062 · sammenlign
- Wilnor Governmental Services AS indeks 52, nr. 1 063 · sammenlign
- Stavanger Flyttebyrå AS indeks 52, nr. 1 065 · sammenlign
- VAIDOTAS & CO AS indeks 52, nr. 1 072 · sammenlign
- Alvdalsdrosja AS indeks 52, nr. 1 073 · sammenlign