Prodev AS

Org.nr. 911915596 · Frogn · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2024

28av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 5 075 av 5 702 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 830 av 7 615 · Eiendom

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Prodev AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 5 702 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −15,1 % (median 45,7 %) og egenkapitalandel 5,8 % (median 25,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK2 MNOK
Driftsmargin −15,1 % 45,7 % 8 %
Resultatmargin −165,5 % 18,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 1,6 % 7,5 % 17 %
Egenkapitalandel 5,8 % 25,9 % 21 %
Gjeldsgrad 16,10 2,29 12 %
Likviditetsgrad 1 0,42 1,37 22 %
Omsetningsvekst 1 267,3 % 4,8 % 99 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 28 gjør Prodev AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 702 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Prodev AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Prodev AS hadde en driftsmargin på −15,1 % og en egenkapitalandel på 5,8 % i 2024, og er nr. 6 830 av 7 615 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −2 385,0 % til −15,1 % og omsetningen økte med 1 267 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,9 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,2 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 2,9 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,4 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,42 (median 1,37).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,8 % (median 25,9 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −165,5 % (median 18,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −15,1 % (median 45,7 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 1 267,3 % (median 4,8 %); Likviditetsgrad 1 0,42 (median 1,37).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet12 vekt 30 %
Soliditet17 vekt 25 %
Likviditet22 vekt 15 %
Vekst99 vekt 15 %
Konsistens15 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Prodev AS?

Driftsmarginen var −15,1 % i 2024, mot en median på 45,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Prodev AS?

Egenkapitalandelen var 5,8 % i 2024 (median 25,9 %). Gjeldsgraden var 16,10 (median 2,29).

Hvordan er likviditeten i Prodev AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,42 i 2024 (median 1,37). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Prodev AS i Eiendom?

Prodev AS er nr. 6 830 av 7 615 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 075 av 5 702. Omsetningen endret seg 1 267,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
911915596
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
23. april 2013 13 år i drift
Aksjekapital
3,90 MNOK
Forretningsadresse
Sogstikollen 27B, 1446 DRØBAK (FROGN)
Kommune
Frogn rang 5–14 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
62,5 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
62 %
Konsernkjede
Eies av: Duo 2 AS (62 %)
Øverste eier: First Partners Holding 4 AS

Eieren: flertallseieren Duo 2 AS (eier 62 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Gulliksbakken AS (100 %)

Har eierandeler i: Museumsveien 7 AS (50 %), Gulliksbakken AS (100 %), Osl 37 AS (50 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–2823
Rang–6 8307 420
Driftsmargin−2 385,0 %−15,1 %−19,7 %
Totalrentabilitet−3,0 %1,6 %1,0 %
Egenkapitalandel9,6 %5,8 %1,2 %
Likviditetsgrad 10,580,420,64
Omsetningsvekst–1 267,3 %23,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,1 MNOK1,2 MNOK1,4 MNOK
Driftsresultat−2,0 MNOK−0,2 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt−3,4 MNOK−1,9 MNOK−2,4 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−3,4 MNOK−1,9 MNOK−2,4 MNOK
Finanskostnader1,9 MNOK2,7 MNOK2,9 MNOK
Sum eiendeler50,7 MNOK50,3 MNOK46,5 MNOK
Omløpsmidler6,3 MNOK5,2 MNOK9,7 MNOK
Egenkapital4,9 MNOK2,9 MNOK0,5 MNOK
Opptjent egenkapital1,0 MNOK−1,0 MNOK−3,4 MNOK
Sum gjeld45,8 MNOK47,3 MNOK45,9 MNOK
Kortsiktig gjeld10,8 MNOK12,3 MNOK15,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5953283.