Einar Selseth AS
Score · regnskapsår 2023
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 53 av 641 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 125 av 1 595 · Transport og lagring
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Einar Selseth AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 641 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 13,9 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 83,7 % (median 34,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 13,9 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 15,8 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 9,8 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 83,7 % | 34,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,12 | 1,45 |
| Omsetningsvekst | – | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Einar Selseth AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (641 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Einar Selseth AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Einar Selseth AS hadde en driftsmargin på 13,9 % og en egenkapitalandel på 83,7 % i 2023, og er nr. 125 av 1 595 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 93 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Einar Selseth AS?
Driftsmarginen var 13,9 % i 2023, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,8 %.
Hvor solid er Einar Selseth AS?
Egenkapitalandelen var 83,7 % i 2023 (median 34,5 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 1,35).
Hvordan er likviditeten i Einar Selseth AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,12 i 2023 (median 1,45).
Hvordan står Einar Selseth AS i Transport og lagring?
Einar Selseth AS er nr. 125 av 1 595 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 53 av 641.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911967650
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. mai 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Sørsivegen 106, 7820 SPILLUM (NAMSOS)
- Kommune
- Namsos rang 4–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. mai 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 82 | 58 | 63 | |
| Rang | 125 | 599 | 412 | |
| Driftsmargin | 13,9 % | −3,7 % | 4,9 % | |
| Totalrentabilitet | 9,8 % | −0,4 % | 5,3 % | |
| Egenkapitalandel | 83,7 % | 82,9 % | 76,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,12 | 5,43 | 3,70 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,6 % | 2,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,5 MNOK | 4,4 MNOK | 4,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 3,0 MNOK | 3,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,8 MNOK | 3,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,5 MNOK | 3,3 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4583969.
Videre
Lignende selskaper
- A. Bakke Transport AS indeks 82, nr. 123 · sammenlign
- Løren Garasjelag AS indeks 82, nr. 124 · sammenlign
- Pimp AS indeks 82, nr. 128 · sammenlign
- Herøy Kranservice AS indeks 82, nr. 129 · sammenlign
- Eigersund Parkering AS indeks 82, nr. 130 · sammenlign