Snedig AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 266 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 386 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Snedig AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,5 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 0,8 % (median 19,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 6,5 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 6,5 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 13,5 % | 14,4 % |
| Egenkapitalandel | 0,8 % | 19,3 % |
| Gjeldsgrad | 125,67 | 2,95 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,89 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 32,4 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Snedig AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Snedig AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Snedig AS har score 45 for 2025, rang 3 386 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 89 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 32,4 % mot median 5,7 %.
Svakest: Soliditet: persentil 10 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,8 % mot median 19,3 %. Likviditet: persentil 35 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,89 mot median 1,04.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,8 % (median 19,3 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,89 (median 1,04).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 32,4 % (median 5,7 %); likviditetsgrad 1 0,89 (median 1,04).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Snedig AS med 2,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 2,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Snedig AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 74 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4,4 % | 2,3 % | +0,9 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng |
| 2025 | 6,5 % | 5,0 % | +2,0 prosentpoeng | +2,8 prosentpoeng | −0,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Snedig AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Snedig AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | 4,4 % | 6,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Snedig AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | 4,4 % | 6,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Snedig AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | 4,4 % | 6,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Snedig AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | 4,4 % | 6,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Snedig AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | 4,4 % | 6,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Snedig AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | 4,4 % | 6,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Snedig AS hadde en driftsmargin på 6,5 % og en egenkapitalandel på 0,8 % i 2025, og er nr. 3 386 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 32 % og driftsmarginen steg fra 4,4 % til 6,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 3 MNOK |
| P/B | 3,5 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,8 % (median 19,3 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,89 (median 1,04).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 32,4 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 0,89 (median 1,04).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 10 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Snedig AS?
Driftsmarginen var 6,5 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,5 %.
Hvor solid er Snedig AS?
Egenkapitalandelen var 0,8 % i 2025 (median 19,3 %). Gjeldsgraden var 125,67 (median 2,95).
Hvordan er likviditeten i Snedig AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,89 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Snedig AS i Overnatting og servering?
Snedig AS er nr. 3 386 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 266 av 2 119. Omsetningen endret seg 32,4 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
15 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Bargruppen AS.
Bargruppen AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912780201
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. oktober 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Magnus Barfots gate 4, 5015 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Bargruppen AS (100 %)
Øverste eier: Bargruppen AS
- Bargruppen AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 41 | 45 | |
| Rang | 3 032 | 3 556 | 3 386 | |
| Driftsmargin | 3,6 % | 4,4 % | 6,5 % | |
| Totalrentabilitet | 19,7 % | 17,9 % | 13,5 % | |
| Egenkapitalandel | 6,3 % | 4,3 % | 0,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 0,62 | 0,89 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,1 % | 32,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,3 MNOK | 8,1 MNOK | 10,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 2,0 MNOK | 5,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 4,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK | 5,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK | 5,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7021600.
Videre
Lignende selskaper
- Honest Food AS indeks 45, nr. 3 385 · sammenlign
- Almaas Hotell Stord AS indeks 45, nr. 3 388 · sammenlign
- Rarest AS indeks 45, nr. 3 389 · sammenlign
- Per Lunde AS indeks 45, nr. 3 390 · sammenlign
- Toast AS indeks 45, nr. 3 391 · sammenlign