Clockwork Management AS
Score · regnskapsår 2025
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 502 av 1 318 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 071 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Clockwork Management AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 315 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 86,7 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 41,5 % (median 27,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 86,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 66,1 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 8,5 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 41,5 % | 27,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,41 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,10 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | 49,9 % | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Clockwork Management AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 318 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Clockwork Management AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Clockwork Management AS har score 56 for 2025, rang 1 071 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 82 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 49,9 % mot median 7,4 %. Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 86,7 % mot median 3,4 %.
Svakest: Likviditet: persentil 2 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,10 mot median 1,27.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 9,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,10 (median 1,27).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 49,9 % (median 7,4 %); likviditetsgrad 1 0,10 (median 1,27).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Clockwork Management AS hadde en driftsmargin på 86,7 % og en egenkapitalandel på 41,5 % i 2025, og er nr. 1 071 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 74,5 % til 86,7 % og omsetningen økte med 50 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 13 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 9,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,10 (median 1,27).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 49,9 % (median 7,4 %); Likviditetsgrad 1 0,10 (median 1,27).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Clockwork Management AS?
Driftsmarginen var 86,7 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,5 %.
Hvor solid er Clockwork Management AS?
Egenkapitalandelen var 41,5 % i 2025 (median 27,7 %). Gjeldsgraden var 1,41 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Clockwork Management AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,10 i 2025 (median 1,27). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Clockwork Management AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Clockwork Management AS er nr. 1 071 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 502 av 1 318. Omsetningen endret seg 49,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913077059
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Lønningsflaten 13, 5258 BLOMSTERDALEN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.cwork.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Clockwork Holding AS (100 %)
Øverste eier: Clockwork Holding AS
- Clockwork Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Clockwork Bemanning AS (100 %)
Har eierandeler i: Clockwork Bemanning AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 48 | 56 | |
| Rang | – | 1 502 | 1 071 | |
| Driftsmargin | −88,7 % | 74,5 % | 86,7 % | |
| Totalrentabilitet | 2,2 % | 3,9 % | 8,5 % | |
| Egenkapitalandel | 20,5 % | 21,1 % | 41,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,03 | 0,02 | 0,10 | |
| Omsetningsvekst | – | 38,0 % | 49,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 24,4 MNOK | 24,3 MNOK | 14,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 5,0 MNOK | 5,1 MNOK | 6,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 19,4 MNOK | 19,2 MNOK | 8,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,7 MNOK | 10,1 MNOK | 8,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7123649.
Videre
Lignende selskaper
- Ryen Audiovisuell Utleie AS indeks 56, nr. 1 064 · sammenlign
- Gala Renhold Service AS indeks 56, nr. 1 066 · sammenlign
- Pcm Service AS indeks 56, nr. 1 070 · sammenlign
- Fjord Adventure AS indeks 56, nr. 1 074 · sammenlign
- Out of Bounds Hamar AS indeks 56, nr. 1 080 · sammenlign