Clockwork Bemanning AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 104 av 898 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 348 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Clockwork Bemanning AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 898 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,8 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 54,6 % (median 24,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 15,8 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 15,5 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 26,8 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 54,6 % | 24,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,83 | 2,57 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,15 | 1,21 |
| Omsetningsvekst | −18,3 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,44 MNOK | 0,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Clockwork Bemanning AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (898 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Clockwork Bemanning AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Clockwork Bemanning AS har score 71 for 2025, rang 348 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 85 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,15 mot median 1,21. Lønnsomhet: persentil 84 mot sammenlignbare, driftsmargin 15,8 % mot median 4,2 %.
Svakest: Vekst: persentil 10 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −18,3 % mot median 6,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Clockwork Bemanning AS hadde en driftsmargin på 15,8 % og en egenkapitalandel på 54,6 % i 2025, og er nr. 348 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 8,9 % til 15,8 % og omsetningen falt med 18 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 58 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 50 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 58 MNOK |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 15,8 % (median 4,2 %); Egenkapitalandel 54,6 % (median 24,0 %); Likviditetsgrad 1 2,15 (median 1,21).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 84 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 10 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Clockwork Bemanning AS?
Driftsmarginen var 15,8 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,8 %.
Hvor solid er Clockwork Bemanning AS?
Egenkapitalandelen var 54,6 % i 2025 (median 24,0 %). Gjeldsgraden var 0,83 (median 2,57).
Hvordan er likviditeten i Clockwork Bemanning AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,15 i 2025 (median 1,21).
Hvordan står Clockwork Bemanning AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Clockwork Bemanning AS er nr. 348 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 104 av 898. Omsetningen endret seg −18,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995160099
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 93 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 8. februar 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Lønningsflaten 13, 5258 BLOMSTERDALEN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.cwork.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Clockwork Management AS (100 %)
Øverste eier: Clockwork Holding AS
- Clockwork Management AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 1. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 65 | 71 | |
| Rang | 1 190 | 581 | 348 | |
| Driftsmargin | 4,1 % | 8,9 % | 15,8 % | |
| Totalrentabilitet | 13,7 % | 25,2 % | 26,8 % | |
| Egenkapitalandel | 21,6 % | 45,4 % | 54,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,74 | 2,15 | |
| Omsetningsvekst | – | −33,3 % | −18,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 74,4 MNOK | 49,7 MNOK | 40,6 MNOK |
| Driftsresultat | 3,1 MNOK | 4,4 MNOK | 6,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,8 MNOK | 3,8 MNOK | 6,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 2,1 MNOK | 2,9 MNOK | 5,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 23,2 MNOK | 17,5 MNOK | 23,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 21,0 MNOK | 16,6 MNOK | 22,9 MNOK |
| Egenkapital | 5,0 MNOK | 7,9 MNOK | 12,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,9 MNOK | 7,8 MNOK | 12,7 MNOK |
| Sum gjeld | 18,2 MNOK | 9,6 MNOK | 10,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,2 MNOK | 9,6 MNOK | 10,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 1. november 2026, regnskaps-id 7123641.
Videre
Lignende selskaper
- Renhold Senter AS indeks 71, nr. 343 · sammenlign
- X-Stillas AS indeks 71, nr. 344 · sammenlign
- CENTRUM VINDUSPUSS & Rengjøringsbyrå AS indeks 71, nr. 347 · sammenlign
- Vaktmesterdrift AS indeks 71, nr. 350 · sammenlign
- Kjøpmannspartner AS indeks 71, nr. 351 · sammenlign