Kalo Eigedom AS

Org.nr. 914633575 · Gulen · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2024

64av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 837 av 3 337 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 372 av 5 580 · Overnatting og servering

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Kalo Eigedom AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 49 blant 3 329 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 14,4 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 38,8 % (median 13,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK5 MNOK
Driftsmargin 14,4 % 2,3 % 88 %
Resultatmargin 9,2 % 1,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 10,4 % 7,1 % 57 %
Egenkapitalandel 38,8 % 13,9 % 72 %
Gjeldsgrad 1,57 1,99 57 %
Likviditetsgrad 1 0,47 1,02 20 %
Omsetningsvekst 23,1 % 6,2 % 79 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 64 gjør Kalo Eigedom AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 337 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Kalo Eigedom AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Kalo Eigedom AS hadde en driftsmargin på 14,4 % og en egenkapitalandel på 38,8 % i 2024, og er nr. 1 372 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 9,1 % til 14,4 % og omsetningen økte med 23 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,1 MNOK 17,4 1 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,2 MNOK
minus netto gjeld 0,9 MNOK
15,5 2 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: 1,0 MNOK 3,5 4 MNOK 2 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,47 (median 1,02).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 23,1 % (median 6,2 %); Likviditetsgrad 1 0,47 (median 1,02).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet72 vekt 30 %
Soliditet65 vekt 25 %
Likviditet20 vekt 15 %
Vekst79 vekt 15 %
Konsistens74 vekt 15 %

Varighet: 59 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Kalo Eigedom AS?

Driftsmarginen var 14,4 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,4 %.

Hvor solid er Kalo Eigedom AS?

Egenkapitalandelen var 38,8 % i 2024 (median 13,9 %). Gjeldsgraden var 1,57 (median 1,99).

Hvordan er likviditeten i Kalo Eigedom AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,47 i 2024 (median 1,02). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Kalo Eigedom AS i Overnatting og servering?

Kalo Eigedom AS er nr. 1 372 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 837 av 3 337. Omsetningen endret seg 23,1 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Kalo Eigedom AS.

Kalo Eigedom AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Underskudd
1 selskap: Kalo Eigedom AS
Endret 2024–2025
1 selskap kom inn i konsernet: Kalo Båt og Bilferie AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Kalo Eigedom AS du er her operativt · indeks 28 · nr. 4727 av 5998 i Overnatting og servering

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914633575
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (55.300)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
6. oktober 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Mjømna 257, 5978 MJØMNA (GULEN)
Kommune
Gulen rang 1 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 18. desember 2014
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Gulen. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
4
Største eier
25,0 % · tre største 75,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
50 %
Eiere over 60 år
100 % av personeierne sine aksjer (medianalder 66 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Kalo Båt og Bilferie AS (100 %)

Har eierandeler i: Kalo Båt og Bilferie AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks546428
Rang2 1511 3724 727
Driftsmargin9,1 %14,4 %−15,1 %
Totalrentabilitet5,4 %10,4 %−9,4 %
Egenkapitalandel33,5 %38,8 %28,8 %
Likviditetsgrad 10,180,470,29
Omsetningsvekst–23,1 %−16,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,5 MNOK1,9 MNOK1,5 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,3 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,2 MNOK−0,3 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler2,7 MNOK2,6 MNOK2,4 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Egenkapital0,9 MNOK1,0 MNOK0,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK0,9 MNOK0,6 MNOK
Sum gjeld1,8 MNOK1,6 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,8 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5815375.