Kalo Eigedom AS
Score · regnskapsår 2025
28av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 667 av 3 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 727 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kalo Eigedom AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 3 534 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −15,1 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 28,8 % (median 13,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −15,1 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | −21,5 % | 1,1 % |
| Totalrentabilitet | −9,4 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 28,8 % | 13,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,48 | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,29 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | −16,5 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 28 gjør Kalo Eigedom AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 541 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kalo Eigedom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kalo Eigedom AS har score 28 for 2025, rang 4 727 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 54 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 28,8 % mot median 13,1 %.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −16,5 % mot median 5,7 %. Likviditet: persentil 10 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,29 mot median 1,01.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,29 (median 1,01).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −21,5 % (median 1,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −15,1 % (median 1,5 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Kalo Eigedom AS med 29,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 28,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Kalo Eigedom AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14,4 % | 2,3 % | +5,3 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | +4,8 prosentpoeng |
| 2025 | −15,1 % | 1,5 % | −29,5 prosentpoeng | −0,8 prosentpoeng | −28,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Kalo Eigedom AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Kalo Eigedom AS falt 29,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,1 % | 14,4 % | −15,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Kalo Eigedom AS falt 29,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,1 % | 14,4 % | −15,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Kalo Eigedom AS falt 29,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,1 % | 14,4 % | −15,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Kalo Eigedom AS falt 29,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,1 % | 14,4 % | −15,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Kalo Eigedom AS falt 29,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,1 % | 14,4 % | −15,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Kalo Eigedom AS falt 29,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 9,1 % | 14,4 % | −15,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Kalo Eigedom AS hadde en driftsmargin på −15,1 % og en egenkapitalandel på 28,8 % i 2025, og er nr. 4 727 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 14,4 % til −15,1 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,5 | gjeld over verdi |
| P/B | 3,5 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,29 (median 1,01).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −21,5 % (median 1,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −15,1 % (median 1,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 19 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 10 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kalo Eigedom AS?
Driftsmarginen var −15,1 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −9,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kalo Eigedom AS?
Egenkapitalandelen var 28,8 % i 2025 (median 13,1 %). Gjeldsgraden var 2,48 (median 2,02).
Hvordan er likviditeten i Kalo Eigedom AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,29 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kalo Eigedom AS i Overnatting og servering?
Kalo Eigedom AS er nr. 4 727 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 667 av 3 541. Omsetningen endret seg −16,5 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Kalo Eigedom AS.
Kalo Eigedom AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Kalo Eigedom AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914633575
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (55.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Mjømna 257, 5978 MJØMNA (GULEN)
- Kommune
- Gulen rang 1 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. desember 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 25,0 % · tre største 75,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 50 %
- Eiere over 60 år
- 100 % av personeierne sine aksjer (medianalder 66 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Kalo Båt og Bilferie AS (100 %)
Har eierandeler i: Kalo Båt og Bilferie AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 64 | 28 | |
| Rang | 2 151 | 1 372 | 4 727 | |
| Driftsmargin | 9,1 % | 14,4 % | −15,1 % | |
| Totalrentabilitet | 5,4 % | 10,4 % | −9,4 % | |
| Egenkapitalandel | 33,5 % | 38,8 % | 28,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,18 | 0,47 | 0,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 23,1 % | −16,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,7 MNOK | 2,6 MNOK | 2,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6749090.
Videre
Lignende selskaper
- Strandgata Delikatesse AS indeks 28, nr. 4 725 · sammenlign
- Diggin Foodtruck AS indeks 28, nr. 4 726 · sammenlign
- Støren Drift AS indeks 28, nr. 4 728 · sammenlign
- Aurdalsstua AS indeks 28, nr. 4 729 · sammenlign
- Perleporten Geilo AS indeks 28, nr. 4 730 · sammenlign