Luster Eigedom AS

Org.nr. 915293735 · Vik · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2023

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2023

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK2 MNOK
Driftsmargin 28,6 % 45,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −17,3 % 20,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 3,3 % 6,8 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 6,3 % 26,3 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 14,80 2,39 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,00 1,40 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 6,9 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

Luster Eigedom AS hadde en egenkapitalandel på 6,3 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld 1,8 MNOK
22,6 – gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 0,9 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,3 % (median 26,3 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −17,3 % (median 20,4 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Luster Eigedom AS?

Driftsmarginen var 28,6 % i 2023, mot en median på 45,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Luster Eigedom AS?

Egenkapitalandelen var 6,3 % i 2023 (median 26,3 %). Gjeldsgraden var 14,80 (median 2,39).

Hvordan er likviditeten i Luster Eigedom AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2023 (median 1,40).

Konsernstruktur · 2025

10 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Sognekraft AS.

Konsernregnskap. Sognekraft AS for 2025: indeks 48 av 100, nr. 23 av 41 konsern. Se konsernregnskapet

  • Sognekraft AS operativt · indeks 33 · nr. 749 av 884 i Kraft og energi
    • Sognekraft Eigedom AS eid 100 % · operativt · indeks 47 · nr. 494 av 884 i Kraft og energi
    • Sygnir AS eid 80 % · operativt · indeks 51 · nr. 413 av 884 i Kraft og energi
    • Sognenett AS eid 70 % · operativt · indeks 65 · nr. 584 av 3133 i Informasjon og kommunikasjon
      • Org.nr. 830742972 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Sogn Utvikling AS eid 62 % · ikke i datagrunnlaget
    • Sognekraft Fiber AS eid 78 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915293735
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
27. mars 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,12 MNOK
Forretningsadresse
Røysavegen 1, 6893 VIK I SOGN
Kommune
Vik rang 4–24 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 24. april 2015
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Vik. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Sognekraft Eigedom AS (100 %)
Øverste eier: Sognekraft AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin28,6 %−136,7 %−31,9 %
Totalrentabilitet3,3 %−5,0 %−1,7 %
Egenkapitalandel6,3 %90,5 %92,6 %
Likviditetsgrad 11,000,211,43
Omsetningsvekst–−64,5 %32,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,3 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK−0,1 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK−0,2 MNOK−0,1 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK−0,1 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−0,2 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,3 MNOK2,1 MNOK2,3 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK0,0 MNOK0,2 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK1,9 MNOK2,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−0,2 MNOK–
Sum gjeld2,1 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4669881.