Luster Eigedom AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | −136,7 % | 45,7 % |
| Resultatmargin | −248,2 % | 18,8 % |
| Totalrentabilitet | −5,0 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 90,5 % | 25,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,21 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | −64,5 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Luster Eigedom AS hadde en egenkapitalandel på 90,5 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 28,6 % til −136,7 % og egenkapitalandelen steg fra 6,3 % til 90,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 22,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 0,9 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,21 (median 1,37).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −248,2 % (median 18,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −136,7 % (median 45,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 60,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Luster Eigedom AS?
Driftsmarginen var −136,7 % i 2024, mot en median på 45,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Luster Eigedom AS?
Egenkapitalandelen var 90,5 % i 2024 (median 25,9 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Luster Eigedom AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,21 i 2024 (median 1,37). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Konsernstruktur · 2025
10 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Sognekraft AS.
Konsernregnskap. Sognekraft AS for 2025: indeks 48 av 100, nr. 23 av 41 konsern. Se konsernregnskapet
-
Sognekraft AS
-
Sognekraft Eigedom AS
- Luster Eigedom AS du er her
- Gaupne Datapark AS
- Vangsnes Datapark AS
- Sygnir AS
-
Sognenett AS
- Org.nr. 830742972
- Sogn Utvikling AS
- Sognekraft Fiber AS
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915293735
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. mars 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Røysavegen 1, 6893 VIK I SOGN
- Kommune
- Vik rang 4–24 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 24. april 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Sognekraft Eigedom AS (100 %)
Øverste eier: Sognekraft AS
- Sognekraft Eigedom AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 28,6 % | −136,7 % | −31,9 % | |
| Totalrentabilitet | 3,3 % | −5,0 % | −1,7 % | |
| Egenkapitalandel | 6,3 % | 90,5 % | 92,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 0,21 | 1,43 | |
| Omsetningsvekst | – | −64,5 % | 32,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | – |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5985709.