Luggum Eiendom AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 411 av 631 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 105 av 1 660 · Transport og lagring
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Luggum Eiendom AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 631 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 21,9 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 6,3 % (median 35,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 21,9 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | 4,8 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 6,3 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | 14,96 | 1,31 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 7,3 % | 4,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Luggum Eiendom AS det bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (631 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Luggum Eiendom AS har score 42 for 2025, rang 1 105 av 1 660 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 64 mot sammenlignbare, driftsmargin 21,9 % mot median 4,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 15 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,3 % mot median 35,3 %. Likviditet: persentil 27 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,01 mot median 1,55.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,3 % (median 35,3 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Luggum Eiendom AS hadde en driftsmargin på 21,9 % og en egenkapitalandel på 6,3 % i 2025, og er nr. 1 105 av 1 660 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 36,0 % til 21,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,3 % (median 35,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 64 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 27 | vekt 15 % |
| Vekst | 54 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Luggum Eiendom AS?
Driftsmarginen var 21,9 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,8 %.
Hvor solid er Luggum Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 6,3 % i 2025 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 14,96 (median 1,31).
Hvordan er likviditeten i Luggum Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Luggum Eiendom AS i Transport og lagring?
Luggum Eiendom AS er nr. 1 105 av 1 660 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 411 av 631. Omsetningen endret seg 7,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915438385
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. april 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Kirkvollveien 1, 7290 STØREN (MIDTRE GAULDAL)
- Kommune
- Midtre Gauldal rang 15–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. november 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 42 | |
| Rang | – | – | 1 105 | |
| Driftsmargin | 47,4 % | 36,0 % | 21,9 % | |
| Totalrentabilitet | 7,6 % | 6,6 % | 4,8 % | |
| Egenkapitalandel | 11,1 % | 10,0 % | 6,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,86 | 2,36 | 1,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,1 % | 7,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,8 MNOK | 5,5 MNOK | 9,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 5,2 MNOK | 5,0 MNOK | 9,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6526833.
Videre
Lignende selskaper
- Vika Flyttebyrå og Montering AS indeks 42, nr. 1 101 · sammenlign
- Kjetil's Tur AS indeks 42, nr. 1 102 · sammenlign
- Losi's AS indeks 42, nr. 1 103 · sammenlign
- VY Eigedom Furene AS indeks 42, nr. 1 104 · sammenlign
- Ass AS indeks 42, nr. 1 115 · sammenlign