SN Eigedom AS
Score · regnskapsår 2024
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 720 av 5 729 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 639 av 7 668 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
SN Eigedom AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 5 729 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 40,3 % (median 45,5 %) og egenkapitalandel 24,6 % (median 25,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 40,3 % | 45,5 % |
| Resultatmargin | 7,6 % | 18,7 % |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 24,6 % | 25,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,07 | 2,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,44 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | 12,2 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør SN Eigedom AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 729 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- SN Eigedom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
SN Eigedom AS hadde en driftsmargin på 40,3 % og en egenkapitalandel på 24,6 % i 2024, og er nr. 3 639 av 7 668 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 34,2 % til 40,3 % og omsetningen økte med 12 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | 5 MNOK |
| P/B | 0,9 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 46 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 70 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er SN Eigedom AS?
Driftsmarginen var 40,3 % i 2024, mot en median på 45,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,7 %.
Hvor solid er SN Eigedom AS?
Egenkapitalandelen var 24,6 % i 2024 (median 25,9 %). Gjeldsgraden var 3,07 (median 2,30).
Hvordan er likviditeten i SN Eigedom AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,44 i 2024 (median 1,37).
Hvordan står SN Eigedom AS i Eiendom?
SN Eigedom AS er nr. 3 639 av 7 668 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 720 av 5 729. Omsetningen endret seg 12,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916659598
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 5,83 MNOK
- Forretningsadresse
- Brøløsvegen 57, 3840 SELJORD
- Kommune
- Seljord rang 19–28 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. november 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 10
- Største eier
- 42,9 % · tre største 86,4 %
- Fordeling
- selskaper 96 % · privatpersoner 4 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 50 %
- Vest-Telemark Næringsbygg AS · 42,9 %
- Selaker Holding AS · 29,3 %
- SELJORD KOMMUNE · 14,3 %
- Omtveit Holding AS · 2,6 %
- Dyrud Eigedom AS · 2,1 %
- Mørkholt Invest AS · 2,1 %
- Vidar Tveiten AS · 1,7 %
- Astono AS · 1,4 %
- 2 privatpersoner · 3,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 51 | 33 | |
| Rang | 5 672 | 3 639 | 6 704 | |
| Driftsmargin | 34,2 % | 40,3 % | 17,2 % | |
| Totalrentabilitet | −4,4 % | 5,7 % | 1,8 % | |
| Egenkapitalandel | 24,7 % | 24,6 % | 23,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,21 | 2,44 | 3,03 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,2 % | −31,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 3,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | −0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | −0,5 MNOK |
| Finanskostnader | −1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 22,5 MNOK | 23,4 MNOK | 22,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 5,6 MNOK | 5,8 MNOK | 5,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | −0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 16,9 MNOK | 17,6 MNOK | 17,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5847231.
Videre
Lignende selskaper
- Pellygata 42 AS indeks 51, nr. 3 637 · sammenlign
- Jarlsbergveien 3 AS indeks 51, nr. 3 638 · sammenlign
- Kielland Torkildsens Gate 1 AS indeks 51, nr. 3 640 · sammenlign
- Binn Eiendom AS indeks 51, nr. 3 642 · sammenlign
- Åttende Storage24 AS indeks 51, nr. 3 644 · sammenlign