Proffplan AS
Score · regnskapsår 2024
80av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 81 av 2 021 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 135 av 3 851 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Proffplan AS ligger 30 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 021 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 38,0 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel 90,7 % (median 42,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 38,0 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 38,0 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | 19,9 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 90,7 % | 42,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,77 | 1,64 |
| Omsetningsvekst | 11,1 % | 5,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 80 gjør Proffplan AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 021 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Proffplan AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Proffplan AS hadde en driftsmargin på 38,0 % og en egenkapitalandel på 90,7 % i 2024, og er nr. 135 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 38,0 % (median 6,1 %); Egenkapitalandel 90,7 % (median 42,1 %); Likviditetsgrad 1 10,77 (median 1,64).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 76 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 95 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | 59 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 85 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Proffplan AS?
Driftsmarginen var 38,0 % i 2024, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,9 %.
Hvor solid er Proffplan AS?
Egenkapitalandelen var 90,7 % i 2024 (median 42,1 %). Gjeldsgraden var 0,10 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Proffplan AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,77 i 2024 (median 1,64).
Hvordan står Proffplan AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Proffplan AS er nr. 135 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 81 av 2 021. Omsetningen endret seg 11,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917044341
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. mars 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sørumlia 40, 3426 GULLAUG (LIER)
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. april 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 90 | 80 | 66 | |
| Rang | 72 | 135 | 721 | |
| Driftsmargin | 37,7 % | 38,0 % | 11,8 % | |
| Totalrentabilitet | 23,6 % | 19,9 % | 10,6 % | |
| Egenkapitalandel | 91,6 % | 90,7 % | 90,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,91 | 10,77 | 10,05 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,1 % | −27,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,3 MNOK | 4,1 MNOK | 4,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,3 MNOK | 4,1 MNOK | 4,5 MNOK |
| Egenkapital | 3,1 MNOK | 3,7 MNOK | 4,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,0 MNOK | 3,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5546703.
Videre
Lignende selskaper
- Vestfold Miljøsanering AS indeks 81, nr. 130 · sammenlign
- HA TAKST & Rådgivning AS indeks 80, nr. 132 · sammenlign
- Immensus AS indeks 80, nr. 137 · sammenlign
- Tascon AS indeks 80, nr. 138 · sammenlign
- Devonian Drilling Consultants AS indeks 80, nr. 140 · sammenlign