Isak D Westgaard AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 41 av 67 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 96 av 160 · Vann, avløp og renovasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Isak D Westgaard AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 67 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,4 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 32,0 % (median 24,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 204 MNOK | 142 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −0,9 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | 1,1 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandel | 32,0 % | 24,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,12 | 3,00 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 9,4 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 2,96 MNOK | 2,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Isak D Westgaard AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (67 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Isak D Westgaard AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Isak D Westgaard AS har score 46 for 2025, rang 96 av 160 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 62 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 9,4 % mot median 6,1 %. Soliditet: persentil 60 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 32,0 % mot median 24,8 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 20 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,4 % mot median 3,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,9 % (median 2,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,4 % (median 3,7 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Isak D Westgaard AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 32,0 % i 2025, og er nr. 96 av 160 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 4,4 % til 0,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 41 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 17 MNOK |
| P/B | 1,0 | 41 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,9 % (median 2,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,4 % (median 3,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 60 | vekt 25 % |
| Likviditet | 58 | vekt 15 % |
| Vekst | 62 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Isak D Westgaard AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Isak D Westgaard AS?
Egenkapitalandelen var 32,0 % i 2025 (median 24,8 %). Gjeldsgraden var 2,12 (median 3,00).
Hvordan er likviditeten i Isak D Westgaard AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,36 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Isak D Westgaard AS i Vann, avløp og renovasjon?
Isak D Westgaard AS er nr. 96 av 160 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 41 av 67. Omsetningen endret seg 9,4 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 5
- i 4 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 92,0 MNOK
- 2 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 26. februar 2026 | Innherred Renovasjon IKS | Omlasting og behandling av avfall - Innherred Renovasjon | 77,0 MNOK (2 delkontrakter) |
| 29. oktober 2025 | Ecopro AS | Kunngjøring av kontrakstinngåelse | 15,0 MNOK |
| 21. november 2024 | Ecopro AS | Anskaffelse av transport av matavfall | verdi ikke oppgitt |
| 12. juni 2024 | Forsvarsbygg | Rammeavtale Renovasjonstjenester - region Vest, distrikt Trøndelag (4 selvstendige delkontrakter) | verdi ikke oppgitt |
| 1. november 2023 | Trondheim Renholdsverk AS | Transport, mottak og ettersortering av restavfall/grovsortert avfall | 0,0 MNOK (rammeavtale) |
| 30. april 2021 | Steinkjer kommune | Behandling og transport av usortert restavfall | 10,0 MNOK |
| 1. november 2019 | Innherred Renovasjon IKS | Transport Gjenvinningstasjoner IR IKS 2020 | 50,0 MNOK |
| 20. desember 2016 | Trondheim Renholdsverk AS | Anskaffelse av transporttjenester | 4,5 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917319693
- Org.form
- AS
- Sektor
- Vann, avløp og renovasjon (38.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 69 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. januar 1981 45 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Industrivegen 13, 7502 STJØRDAL
- Kommune
- Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 1595HNR2BOSVE0H7PT87 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 54 | 46 | |
| Rang | 71 | 68 | 96 | |
| Driftsmargin | 3,1 % | 4,4 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | 5,6 % | 7,9 % | 1,1 % | |
| Egenkapitalandel | 36,5 % | 37,0 % | 32,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,35 | 1,36 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,4 % | 9,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 176,9 MNOK | 186,5 MNOK | 204,0 MNOK |
| Driftsresultat | 5,5 MNOK | 8,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | 6,5 MNOK | −1,7 MNOK |
| Årsresultat | 2,5 MNOK | 4,8 MNOK | −1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 2,8 MNOK | 2,5 MNOK | 3,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 107,9 MNOK | 113,9 MNOK | 128,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 36,2 MNOK | 47,8 MNOK | 50,7 MNOK |
| Egenkapital | 39,4 MNOK | 42,1 MNOK | 41,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 39,2 MNOK | 42,0 MNOK | 41,0 MNOK |
| Sum gjeld | 68,6 MNOK | 71,8 MNOK | 87,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 25,8 MNOK | 35,4 MNOK | 37,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7106231.
Videre
Lignende selskaper
- Hydrovolt AS indeks 47, nr. 93 · sammenlign
- AS INDUS KJEMISK TEKNISK FABRIKK indeks 47, nr. 94 · sammenlign
- Ngir Drift AS indeks 46, nr. 97 · sammenlign
- Øyvar AS indeks 46, nr. 98 · sammenlign
- Rogaland Gjenvinning AS indeks 45, nr. 102 · sammenlign