Hydrovolt AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 39 av 67 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 93 av 160 · Vann, avløp og renovasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hydrovolt AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 67 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −210,6 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 42,6 % (median 24,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 61 MNOK | 142 MNOK |
| Driftsmargin | −210,6 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −214,4 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | −16,4 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandel | 42,6 % | 24,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,35 | 3,00 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 46,3 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,10 MNOK | 2,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Hydrovolt AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (67 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hydrovolt AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hydrovolt AS har score 47 for 2025, rang 93 av 160 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 46,3 % mot median 6,1 %. Soliditet: persentil 79 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 42,6 % mot median 24,8 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 2 mot sammenlignbare, driftsmargin −210,6 % mot median 3,7 %. Konsistens: persentil 33 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −214,4 % (median 2,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −210,6 % (median 3,7 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hydrovolt AS hadde en driftsmargin på −210,6 % og en egenkapitalandel på 42,6 % i 2025, og er nr. 93 av 160 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −248,3 % til −210,6 % og omsetningen økte med 46 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 305 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 305 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −214,4 % (median 2,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −210,6 % (median 3,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 25 % |
| Likviditet | 55 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hydrovolt AS?
Driftsmarginen var −210,6 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −16,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hydrovolt AS?
Egenkapitalandelen var 42,6 % i 2025 (median 24,8 %). Gjeldsgraden var 1,35 (median 3,00).
Hvordan er likviditeten i Hydrovolt AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Hydrovolt AS i Vann, avløp og renovasjon?
Hydrovolt AS er nr. 93 av 160 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 39 av 67. Omsetningen endret seg 46,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925266817
- Org.form
- AS
- Sektor
- Vann, avløp og renovasjon (38.210)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 56 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 9. juni 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 61,85 MNOK
- Forretningsadresse
- Habornveien 60, 1630 GAMLE FREDRIKSTAD
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 6 | 41 | 47 | |
| Rang | 152 | 108 | 93 | |
| Driftsmargin | −503,8 % | −248,3 % | −210,6 % | |
| Totalrentabilitet | −53,3 % | −27,5 % | −16,4 % | |
| Egenkapitalandel | 19,3 % | 57,3 % | 42,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,38 | 1,34 | 1,33 | |
| Omsetningsvekst | – | 61,2 % | 46,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26,0 MNOK | 42,0 MNOK | 61,4 MNOK |
| Driftsresultat | −131,1 MNOK | −104,2 MNOK | −129,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −137,5 MNOK | −114,8 MNOK | −131,6 MNOK |
| Årsresultat | −107,3 MNOK | −89,5 MNOK | −102,7 MNOK |
| Finanskostnader | 15,0 MNOK | 19,0 MNOK | 14,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 229,9 MNOK | 348,5 MNOK | 714,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 35,9 MNOK | 81,3 MNOK | 543,7 MNOK |
| Egenkapital | 44,3 MNOK | 199,7 MNOK | 304,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −187,1 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 185,6 MNOK | 148,7 MNOK | 410,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 95,6 MNOK | 60,7 MNOK | 410,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7081831.
Videre
Lignende selskaper
- Franzefoss AS indeks 49, nr. 88 · sammenlign
- AS INDUS KJEMISK TEKNISK FABRIKK indeks 47, nr. 94 · sammenlign
- Isak D Westgaard AS indeks 46, nr. 96 · sammenlign
- Ngir Drift AS indeks 46, nr. 97 · sammenlign
- Øyvar AS indeks 46, nr. 98 · sammenlign