Boost AI AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 541 av 730 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 268 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Boost AI AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 730 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −25,5 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 67,4 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 225 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | −25,5 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | −25,7 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | −16,3 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 67,4 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 2,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | – | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,34 MNOK | 2,97 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Boost AI AS det bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (730 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Boost AI AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Boost AI AS har score 40 for 2025, rang 2 268 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 90 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 67,4 % mot median 30,0 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −25,5 % mot median 6,0 %. Konsistens: persentil 30 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −25,7 % (median 6,7 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −25,5 % (median 6,0 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Boost AI AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,7 % | – | −25,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,7 % | – | −25,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,7 % | – | −25,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,7 % | – | −25,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,7 % | – | −25,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −29,7 % | – | −25,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Boost AI AS hadde en driftsmargin på −25,5 % og en egenkapitalandel på 67,4 % i 2025, og er nr. 2 268 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 73,4 % til 67,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 375 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 375 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 39 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 24 % for størrelse (småbedriftspremie 2 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −25,7 % (median 6,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −25,5 % (median 6,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 90 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Boost AI AS?
Driftsmarginen var −25,5 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −16,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Boost AI AS?
Egenkapitalandelen var 67,4 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,48 (median 2,26).
Hvordan er likviditeten i Boost AI AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2025 (median 1,15).
Hvordan står Boost AI AS i Informasjon og kommunikasjon?
Boost AI AS er nr. 2 268 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 541 av 730.
Konsernregnskap · 2025
30 av 100
Rang 57 av 67 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Informasjon og kommunikasjon. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 270 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −74 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −75 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 218 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 106 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −27,2 % | −25,5 % |
| Totalrentabilitet | −29,4 % | −16,3 % |
| Egenkapitalandel | 48,7 % | 67,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | – | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 34 (68 av 90).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Berlin Midco AS.
Berlin Midco AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Berlin Midco AS
-
Berlin Bidco AS
- Boost AI AS du er her
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917362394
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 96 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 31. mai 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Grenseveien 21, 4313 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- boost.ai
- LEI
- 549300XB5L1MBJP08R36 fornyes 3. mai 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Berlin Bidco AS (100 %)
Øverste eier: Berlin Midco AS
- Berlin Bidco AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | – | 40 | |
| Rang | 2 287 | – | 2 268 | |
| Driftsmargin | −29,7 % | – | −25,5 % | |
| Totalrentabilitet | −11,7 % | 0,0 % | −16,3 % | |
| Egenkapitalandel | 57,7 % | 73,4 % | 67,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,22 | 1,04 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 157,5 MNOK | – | 224,8 MNOK |
| Driftsresultat | −46,7 MNOK | – | −57,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −46,0 MNOK | 0,0 MNOK | −57,8 MNOK |
| Skattekostnad | −11,2 MNOK | – | −13,8 MNOK |
| Årsresultat | −34,8 MNOK | 0,0 MNOK | −43,9 MNOK |
| Finanskostnader | 4,1 MNOK | – | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 357,0 MNOK | 311,7 MNOK | 351,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 143,7 MNOK | 85,0 MNOK | 106,0 MNOK |
| Egenkapital | 205,9 MNOK | 228,7 MNOK | 236,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −76,8 MNOK | −130,7 MNOK | −174,7 MNOK |
| Sum gjeld | 151,2 MNOK | 83,0 MNOK | 114,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 133,4 MNOK | 69,9 MNOK | 101,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7109743.
Videre
Lignende selskaper
- IT Consult AS indeks 40, nr. 2 264 · sammenlign
- Link Nordic AS indeks 40, nr. 2 265 · sammenlign
- Kleri 1 AS indeks 40, nr. 2 266 · sammenlign
- Adite AS indeks 40, nr. 2 267 · sammenlign
- Wingmen Norge AS indeks 40, nr. 2 269 · sammenlign