Windco AS

Org.nr. 918360220 · Eigersund · Stiftet 2016 · 9 ansatte

Score · regnskapsår 2024

63av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 578 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 033 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Windco AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 26,2 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 34,8 % (median 41,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 26,2 % 5,8 % 81 %
Resultatmargin 25,4 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 50,2 % 11,5 % 90 %
Egenkapitalandel 34,8 % 41,5 % 44 %
Gjeldsgrad 1,87 1,10 35 %
Likviditetsgrad 1 1,52 1,61 47 %
Omsetningsvekst 39,6 % 5,6 % 80 %
Omsetning per ansatt1,11 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 63 gjør Windco AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Windco AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Windco AS hadde en driftsmargin på 26,2 % og en egenkapitalandel på 34,8 % i 2024, og er nr. 1 033 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −16,7 % til 26,2 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,5 MNOK 18,6 9 MNOK 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,7 MNOK
minus netto gjeld −0,2 MNOK
15,9 12 MNOK 6 MNOK
P/B Egenkapital: 1,8 MNOK 3,2 6 MNOK 3 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet86 vekt 30 %
Soliditet39 vekt 25 %
Likviditet47 vekt 15 %
Vekst80 vekt 15 %
Konsistens53 vekt 15 %

Varighet: 41 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Windco AS?

Driftsmarginen var 26,2 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 50,2 %.

Hvor solid er Windco AS?

Egenkapitalandelen var 34,8 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 1,87 (median 1,10).

Hvordan er likviditeten i Windco AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,52 i 2024 (median 1,61).

Hvordan står Windco AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Windco AS er nr. 1 033 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 578 av 2 165. Omsetningen endret seg 39,6 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Artemes Group AS.

Konsernregnskap. Artemes Group AS for 2025: indeks 31 av 100, nr. 14 av 18 konsern. Se konsernregnskapet

  • Artemes Group AS operativt · Forretningsmessig tjenesteyting
    • Artemes Invest AS eid 95 % · ikke i datagrunnlaget
      • Artemes AS eid 91 % · operativt · Forretningsmessig tjenesteyting
        • Aria Asset Management AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Windco AS du er her eid 85 % · operativt · indeks 50 · nr. 2114 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
          • Eqon AS eid 52 % · operativt · indeks 13 · nr. 4039 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
        • Caera AS eid 100 % · operativt · indeks 44 · nr. 2007 av 3228 i Forretningsmessig tjenesteyting

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
918360220
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
9 registrert 10. juli 2026
Stiftet
28. november 2016 9 år i drift
Aksjekapital
0,60 MNOK
Forretningsadresse
Varbergveien 49, 4371 EGERSUND (EIGERSUND)
Kommune
Eigersund rang 7–17 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Eigersund. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
85,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Aria Asset Management AS (85 %)
Øverste eier: Artemes Group AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks196350
Rang3 5581 0332 114
Driftsmargin−16,7 %26,2 %31,5 %
Totalrentabilitet−37,6 %50,2 %52,8 %
Egenkapitalandel19,7 %34,8 %8,7 %
Likviditetsgrad 11,191,521,09
Omsetningsvekst–39,6 %27,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,2 MNOK10,0 MNOK12,8 MNOK
Driftsresultat−1,2 MNOK2,6 MNOK4,0 MNOK
Resultat før skatt−1,2 MNOK2,5 MNOK4,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,3 MNOK0,9 MNOK
Årsresultat−1,2 MNOK2,2 MNOK3,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,1 MNOK5,3 MNOK7,9 MNOK
Omløpsmidler2,9 MNOK5,2 MNOK7,8 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK1,8 MNOK0,7 MNOK
Opptjent egenkapital–1,2 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld2,5 MNOK3,5 MNOK7,2 MNOK
Kortsiktig gjeld2,5 MNOK3,4 MNOK7,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5949101.