Orderud AS

Org.nr. 921267916 · Marker · Stiftet 2018

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2024

70av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 182 av 1 553 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 756 av 5 456 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og robusthet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Orderud AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 553 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 12,5 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 30,8 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 8. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 12,5 % 4,9 % 74 %
Resultatmargin 12,5 % 5,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 40,3 % 12,4 % 88 %
Egenkapitalandel 30,8 % 32,8 % 47 %
Gjeldsgrad 2,24 1,90 43 %
Likviditetsgrad 1 1,40 1,40 50 %
Omsetningsvekst 76,2 % 7,2 % 90 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 70 gjør Orderud AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 553 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Orderud AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Orderud AS hadde en driftsmargin på 12,5 % og en egenkapitalandel på 30,8 % i 2024, og er nr. 756 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 76 % og egenkapitalandelen steg fra 24,2 % til 30,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 11 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,8 MNOK 14,9 12 MNOK 7 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 1,0 MNOK
minus netto gjeld −1,5 MNOK (grovt tall)
14,3 16 MNOK 11 MNOK
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 2,3 3 MNOK 2 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel15 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering9 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)−1 MNOK
Egenkapitalverdi11 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 40 %
Soliditet45 vekt 20 %
Likviditet50 vekt 5 %
Vekst77 vekt 25 %
Konsistens68 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 61 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Orderud AS?

Driftsmarginen var 12,5 % i 2024, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 40,3 %.

Hvor solid er Orderud AS?

Egenkapitalandelen var 30,8 % i 2024 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,24 (median 1,90).

Hvordan er likviditeten i Orderud AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2024 (median 1,40).

Hvordan står Orderud AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Orderud AS er nr. 756 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 182 av 1 553. Omsetningen endret seg 76,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921267916
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
7. august 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Langnesveien 40, 1870 ØRJE (MARKER)
Kommune
Marker rang 22–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Marker. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 8. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks527029
Rang2 5347564 685
Driftsmargin10,2 %12,5 %−2,1 %
Totalrentabilitet33,3 %40,3 %−5,5 %
Egenkapitalandel24,2 %30,8 %38,3 %
Likviditetsgrad 11,221,401,74
Omsetningsvekst–76,2 %−42,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,5 MNOK11,4 MNOK6,5 MNOK
Driftsresultat0,7 MNOK1,4 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,7 MNOK1,4 MNOK−0,2 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,3 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK1,1 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,0 MNOK3,5 MNOK2,4 MNOK
Omløpsmidler1,8 MNOK3,4 MNOK1,1 MNOK
Egenkapital0,5 MNOK1,1 MNOK0,9 MNOK
Opptjent egenkapital0,5 MNOK1,1 MNOK0,9 MNOK
Sum gjeld1,5 MNOK2,4 MNOK1,5 MNOK
Kortsiktig gjeld1,5 MNOK2,4 MNOK0,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 5549041.