Køl Molde AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 123 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 067 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 44 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Køl Molde AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,8 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 12,3 % (median 19,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 3,8 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 3,7 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 12,4 % | 14,4 % |
| Egenkapitalandel | 12,3 % | 19,3 % |
| Gjeldsgrad | 7,14 | 2,95 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 17,6 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,61 MNOK | 0,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Køl Molde AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Køl Molde AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Køl Molde AS har score 49 for 2025, rang 3 067 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 17,6 % mot median 5,7 %. Likviditet: persentil 60 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,19 mot median 1,04.
Svakest: Soliditet: persentil 34 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,3 % mot median 19,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 2,5 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +2,6, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Køl Molde AS med 2,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Køl Molde AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,1 % | 4,8 % | +6,0 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | +5,7 prosentpoeng |
| 2025 | 3,8 % | 5,0 % | +2,6 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | +2,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Køl Molde AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Køl Molde AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −4,9 % | 1,1 % | 3,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Køl Molde AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −4,9 % | 1,1 % | 3,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Køl Molde AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −4,9 % | 1,1 % | 3,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Køl Molde AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −4,9 % | 1,1 % | 3,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Køl Molde AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −4,9 % | 1,1 % | 3,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Køl Molde AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −4,9 % | 1,1 % | 3,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Køl Molde AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på 12,3 % i 2025, og er nr. 3 067 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 18 % og egenkapitalandelen steg fra 4,5 % til 12,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,5 | 0 MNOK |
| P/B | 3,5 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 44 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 34 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 79 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Køl Molde AS?
Driftsmarginen var 3,8 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,4 %.
Hvor solid er Køl Molde AS?
Egenkapitalandelen var 12,3 % i 2025 (median 19,3 %). Gjeldsgraden var 7,14 (median 2,95).
Hvordan er likviditeten i Køl Molde AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,04).
Hvordan står Køl Molde AS i Overnatting og servering?
Køl Molde AS er nr. 3 067 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 123 av 2 119. Omsetningen endret seg 17,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Sjøfronten Holding AS.
Sjøfronten Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Overnatting og servering (3 selskaper) 3 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 77 i alt. Molde 77 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Sjøfronten Holding AS
- Køl Molde AS du er her
- Glass Restaurant AS
- Syd Molde AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921276389
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 24 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. juli 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Torget 1, 6413 MOLDE
- Kommune
- Molde rang 1–8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Sjøfronten Holding AS (100 %)
Øverste eier: Sjøfronten Holding AS
- Sjøfronten Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Molde Sentrum AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 18 | 31 | 49 | |
| Rang | 4 399 | 4 248 | 3 067 | |
| Driftsmargin | −4,9 % | 1,1 % | 3,8 % | |
| Totalrentabilitet | −15,9 % | 4,7 % | 12,4 % | |
| Egenkapitalandel | 2,4 % | 4,5 % | 12,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,05 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,2 % | 17,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,6 MNOK | 12,5 MNOK | 14,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,7 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,8 MNOK | 3,2 MNOK | 4,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,1 MNOK | 1,9 MNOK | 3,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,7 MNOK | −1,7 MNOK | −1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,7 MNOK | 3,1 MNOK | 4,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 1,9 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7123891.
Videre
Lignende selskaper
- Bella Italia Pizzeria AS indeks 49, nr. 3 064 · sammenlign
- Sotra Pizza AS indeks 49, nr. 3 068 · sammenlign
- Plah AS indeks 49, nr. 3 071 · sammenlign
- Torget Drift 15 AS indeks 49, nr. 3 075 · sammenlign
- ROXMAN BAKERI & Konditori AS indeks 49, nr. 3 077 · sammenlign