Intoto AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 757 av 1 273 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 968 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Intoto AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 271 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −24,4 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 79,5 % (median 38,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −24,4 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | −27,0 % | 3,8 % |
| Totalrentabilitet | −11,3 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 79,5 % | 38,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | 24,2 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,04 MNOK | 0,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Intoto AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 273 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Intoto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Intoto AS har score 45 for 2025, rang 1 968 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 82 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 79,5 % mot median 38,3 %. Vekst: persentil 68 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 24,2 % mot median 6,0 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 18 mot sammenlignbare, driftsmargin −24,4 % mot median 4,0 %. Likviditet: persentil 27 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,01 mot median 1,50.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −27,0 % (median 3,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −24,4 % (median 4,0 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 24,2 % (median 6,0 %); likviditetsgrad 1 1,01 (median 1,50).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Intoto AS med 48,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 48,3 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Intoto AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −73,1 % | 3,6 % | −88,7 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | −88,6 prosentpoeng |
| 2025 | −24,4 % | 4,0 % | +48,7 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | +48,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Intoto AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Intoto AS økte 48,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,6 % | −73,1 % | −24,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Intoto AS økte 48,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,6 % | −73,1 % | −24,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Intoto AS økte 48,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,6 % | −73,1 % | −24,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Intoto AS økte 48,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,6 % | −73,1 % | −24,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Intoto AS økte 48,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,6 % | −73,1 % | −24,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Intoto AS økte 48,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,6 % | −73,1 % | −24,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Intoto AS hadde en driftsmargin på −24,4 % og en egenkapitalandel på 79,5 % i 2025, og er nr. 1 968 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −73,1 % til −24,4 % og omsetningen økte med 24 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 21 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 21 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −27,0 % (median 3,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −24,4 % (median 4,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 24,2 % (median 6,0 %); Likviditetsgrad 1 1,01 (median 1,50).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 27 | vekt 15 % |
| Vekst | 68 | vekt 15 % |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Intoto AS?
Driftsmarginen var −24,4 % i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Intoto AS?
Egenkapitalandelen var 79,5 % i 2025 (median 38,3 %). Gjeldsgraden var 0,26 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Intoto AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2025 (median 1,50).
Hvordan står Intoto AS i Informasjon og kommunikasjon?
Intoto AS er nr. 1 968 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 757 av 1 273. Omsetningen endret seg 24,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921450443
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (63.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. juli 2025
- Stiftet
- 24. august 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Nesgata 7B, 4480 KVINESDAL
- Kommune
- Kvinesdal rang 7–23 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 35
- Største eier
- 17,0 % · tre største 50,1 %
- Fordeling
- selskaper 89 % · privatpersoner 11 % · utenlandske 9 %
- Eid fra samme kommune
- 31 %
- Eiere over 60 år
- 47 % av personeierne sine aksjer (medianalder 58 år)
- The Look and Feel AS · 17,0 %
- Gaines AS · 16,5 %
- Aagedahl AS · 16,5 %
- Oxidane Venture AS · 12,0 %
- Arnin AS · 8,3 %
- Verd Investering AS · 3,1 %
- Haitoukin AS · 2,8 %
- Validé AS · 1,9 %
- Green Keeper AS · 1,7 %
- Jepson Holding AS · 1,4 %
- 10 privatpersoner · 10,5 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 44 | 45 | |
| Rang | 1 443 | 1 989 | 1 968 | |
| Driftsmargin | 15,6 % | −73,1 % | −24,4 % | |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | −28,1 % | −11,3 % | |
| Egenkapitalandel | 68,9 % | 72,1 % | 79,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,64 | 1,38 | 1,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,8 % | 24,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,3 MNOK | 7,5 MNOK | 9,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | −5,5 MNOK | −2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | −5,8 MNOK | −2,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | – | – |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | −5,8 MNOK | −2,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,3 MNOK | 19,5 MNOK | 20,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 3,7 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 11,9 MNOK | 14,1 MNOK | 16,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,3 MNOK | −7,1 MNOK | −9,6 MNOK |
| Sum gjeld | 5,4 MNOK | 5,5 MNOK | 4,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,0 MNOK | 2,7 MNOK | 2,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7089658.
Videre
Lignende selskaper
- Copa Media AS indeks 45, nr. 1 960 · sammenlign
- Reduzer AS indeks 45, nr. 1 962 · sammenlign
- Twentyone Pictures AS indeks 45, nr. 1 964 · sammenlign
- Lindberg Development AS indeks 45, nr. 1 969 · sammenlign
- Eloop Gruppen AS indeks 45, nr. 1 975 · sammenlign