Bedre Burger 2 AS

Org.nr. 921568320 · Stavanger · Stiftet 2018 · 37 ansatte

Score · regnskapsår 2025

33av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 658 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 404 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Bedre Burger 2 AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,9 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 3,1 % (median 19,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter16 MNOK17 MNOK
Driftsmargin 2,9 % 5,0 % 38 %
Resultatmargin 2,9 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 20,7 % 14,4 % 63 %
Egenkapitalandel 3,1 % 19,3 % 24 %
Gjeldsgrad 30,92 2,95 9 %
Likviditetsgrad 1 0,75 1,04 25 %
Omsetningsvekst −9,1 % 5,7 % 8 %
Omsetning per ansatt0,43 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 33 gjør Bedre Burger 2 AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bedre Burger 2 AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Bedre Burger 2 AS har score 33 for 2025, rang 4 404 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 58 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −9,1 % mot median 5,7 %. Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 3,1 % mot median 19,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS med 2,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,3 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Bedre Burger 2 AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 8 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20240,4 %4,8 % −3,8 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng −4,1 prosentpoeng
20252,9 %5,0 % +2,5 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng +2,3 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS økte 2,5 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––4,2 %0,4 %2,9 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS økte 2,5 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––4,2 %0,4 %2,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS økte 2,5 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––4,2 %0,4 %2,9 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS økte 2,5 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––4,2 %0,4 %2,9 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS økte 2,5 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––4,2 %0,4 %2,9 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS økte 2,5 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Bedre Burger 2 AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––4,2 %0,4 %2,9 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Bedre Burger 2 AS hadde en driftsmargin på 2,9 % og en egenkapitalandel på 3,1 % i 2025, og er nr. 4 404 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 0,4 % til 2,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,3 MNOK 17,4 5 MNOK 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,5 MNOK
minus netto gjeld −0,2 MNOK
15,5 7 MNOK 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 3,5 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,1 % (median 19,3 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,75 (median 1,04).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet51 vekt 30 %
Soliditet17 vekt 25 %
Likviditet25 vekt 15 %
Vekst8 vekt 15 %
Konsistens58 vekt 15 %

Varighet: 32 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bedre Burger 2 AS?

Driftsmarginen var 2,9 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,7 %.

Hvor solid er Bedre Burger 2 AS?

Egenkapitalandelen var 3,1 % i 2025 (median 19,3 %). Gjeldsgraden var 30,92 (median 2,95).

Hvordan er likviditeten i Bedre Burger 2 AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,75 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Bedre Burger 2 AS i Overnatting og servering?

Bedre Burger 2 AS er nr. 4 404 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 658 av 2 119. Omsetningen endret seg −9,1 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

62 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Øgreid AS.

Øgreid AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Industri (6 selskaper), Olje og gass (3 selskaper), Handel (2 selskaper), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap), Overnatting og servering (9 selskaper), Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) og 1 til 23 av 62 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
1 016 i alt. Sandnes 307, Oslo 219, Stavanger 137, Time 111, Kinn 105, Sola 84 og 2 kommuner til Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
6 selskaper: Brød Bakerne AS, Flow Retail AS, Bedre Burger 1 AS, Ouch Burger Løkkeveien AS, Bedre Burger 7 AS, Bedre Burger 8 AS
Endret 2024–2025
14 selskaper kom inn i konsernet, blant dem: Vestvang Næring AS, Ramco Holdings Norway AS, Dagligvare Holding AS, Olav V's Gate 11 Holding AS, V14 Holding AS, Østlandet Dagligvare Invest AS. 21 selskaper gikk ut, blant dem: Atlantic Offshore AS, Atlantic Offshore Management AS, Atlantic Offshore Seismic AS, Atlantic Offshore International Crew AS, Solbrød AS, Bogafjellsenteret AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921568320
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
37 registrert 10. september 2026
Stiftet
6. september 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Pedersgata 8A, 4013 STAVANGER
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Stavanger. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Bedre Burger AS (100 %)
Øverste eier: Øgreid AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks372533
Rang3 3934 6314 404
Driftsmargin4,2 %0,4 %2,9 %
Totalrentabilitet24,6 %2,4 %20,7 %
Egenkapitalandel1,6 %1,9 %3,1 %
Likviditetsgrad 10,870,700,75
Omsetningsvekst–−16,9 %−9,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter21,1 MNOK17,5 MNOK15,9 MNOK
Driftsresultat0,9 MNOK0,1 MNOK0,5 MNOK
Resultat før skatt0,7 MNOK0,0 MNOK0,5 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,7 MNOK−0,1 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,6 MNOK3,0 MNOK2,2 MNOK
Omløpsmidler2,1 MNOK2,0 MNOK1,6 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital––0,0 MNOK
Sum gjeld3,5 MNOK2,9 MNOK2,2 MNOK
Kortsiktig gjeld2,4 MNOK2,9 MNOK2,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6756360.