Masala AS

Org.nr. 923821619 · Oslo · Stiftet 2019 · 16 ansatte

Score · regnskapsår 2025

22av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 869 av 2 109 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 978 av 5 786 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Masala AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 109 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,2 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 9,8 % (median 19,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK17 MNOK
Driftsmargin −3,2 % 5,0 % 15 %
Resultatmargin −3,3 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −22,0 % 14,5 % 9 %
Egenkapitalandel 9,8 % 19,2 % 35 %
Gjeldsgrad 9,19 2,96 23 %
Likviditetsgrad 1 0,84 1,04 31 %
Omsetningsvekst −9,3 % 5,7 % 8 %
Omsetning per ansatt0,81 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 22 gjør Masala AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 109 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Masala AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Masala AS har score 22 for 2025, rang 4 978 av 5 786 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 38 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −9,3 % mot median 5,7 %. Lønnsomhet: persentil 12 mot sammenlignbare, driftsmargin −3,2 % mot median 5,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Masala AS med 2,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,8 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Masala AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 17 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Masala AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−5,3 %4,8 % −0,5 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng −0,8 prosentpoeng
2025−3,2 %5,0 % +2,0 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng +1,8 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Masala AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Masala AS økte 2,0 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Masala AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−4,8 %−5,3 %−3,2 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Masala AS økte 2,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Masala AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−4,8 %−5,3 %−3,2 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Masala AS økte 2,0 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Masala AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−4,8 %−5,3 %−3,2 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Masala AS økte 2,0 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Masala AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−4,8 %−5,3 %−3,2 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Masala AS økte 2,0 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Masala AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−4,8 %−5,3 %−3,2 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Masala AS økte 2,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Masala AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−4,8 %−5,3 %−3,2 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Masala AS hadde en driftsmargin på −3,2 % og en egenkapitalandel på 9,8 % i 2025, og er nr. 4 978 av 5 786 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 29,6 % til 9,8 % og driftsmarginen steg fra −5,3 % til −3,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,6 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,6 MNOK 15,5 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,2 MNOK 3,5 1 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,8 % (median 19,2 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,84 (median 1,04).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,3 % (median 4,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,2 % (median 5,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet12 vekt 30 %
Soliditet29 vekt 25 %
Likviditet31 vekt 15 %
Vekst8 vekt 15 %
Konsistens38 vekt 15 %

Varighet: 36 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Masala AS?

Driftsmarginen var −3,2 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −22,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Masala AS?

Egenkapitalandelen var 9,8 % i 2025 (median 19,2 %). Gjeldsgraden var 9,19 (median 2,96).

Hvordan er likviditeten i Masala AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,84 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Masala AS i Overnatting og servering?

Masala AS er nr. 4 978 av 5 786 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 869 av 2 109. Omsetningen endret seg −9,3 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Masala AS. Personer vises ikke med navn.

Masala AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Masala AS du er her operativt · indeks 22 · nr. 4978 av 5786 i Overnatting og servering

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
923821619
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
16 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
18. oktober 2019 7 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Kirkeveien 51, 0368 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.masala.no
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Curry and Ketchup Ensjø AS (100 %)

Har eierandeler i: Curry and Ketchup Ensjø AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks553122
Rang2 0534 1164 978
Driftsmargin−4,8 %−5,3 %−3,2 %
Totalrentabilitet−24,9 %−35,9 %−22,0 %
Egenkapitalandel50,0 %29,6 %9,8 %
Likviditetsgrad 11,370,840,84
Omsetningsvekst–−0,6 %−9,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter14,4 MNOK14,3 MNOK13,0 MNOK
Driftsresultat−0,7 MNOK−0,8 MNOK−0,4 MNOK
Resultat før skatt−0,7 MNOK−0,8 MNOK−0,4 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,7 MNOK−0,8 MNOK−0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,7 MNOK2,1 MNOK1,9 MNOK
Omløpsmidler1,8 MNOK1,2 MNOK1,4 MNOK
Egenkapital1,4 MNOK0,6 MNOK0,2 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK0,6 MNOK0,2 MNOK
Sum gjeld1,4 MNOK1,5 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld1,3 MNOK1,4 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6996226.