Dindeli AS

Org.nr. 924474742 · Oslo · Stiftet 2020 · 25 ansatte

Score · regnskapsår 2025

34av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 3 007 av 4 239 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 959 av 6 735 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og robusthet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Dindeli AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 4 230 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −4,3 % (median 1,6 %) og egenkapitalandel 2,1 % (median 13,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK5 MNOK
Driftsmargin −4,3 % 1,6 % 24 %
Resultatmargin −5,9 % 1,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −25,1 % 5,7 % 18 %
Egenkapitalandel 2,1 % 13,8 % 37 %
Gjeldsgrad 45,57 1,97 4 %
Likviditetsgrad 1 0,92 1,01 45 %
Omsetningsvekst 8,5 % 5,7 % 57 %
Omsetning per ansatt0,27 MNOK0,46 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 34 gjør Dindeli AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (4 239 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Dindeli AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Dindeli AS har score 34 for 2025, rang 4 959 av 6 735 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 65 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 8,5 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 20 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 2,1 % mot median 13,8 %. Lønnsomhet: persentil 21 mot sammenlignbare, driftsmargin −4,3 % mot median 1,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Dindeli AS med 5,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Dindeli AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Dindeli AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−9,3 %2,3 % +38,6 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng +38,1 prosentpoeng
2025−4,3 %1,6 % +5,0 prosentpoeng −0,6 prosentpoeng +5,6 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Dindeli AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Dindeli AS økte 5,0 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Dindeli AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−47,8 %−9,3 %−4,3 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Dindeli AS økte 5,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Dindeli AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−47,8 %−9,3 %−4,3 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Dindeli AS økte 5,0 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Dindeli AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−47,8 %−9,3 %−4,3 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Dindeli AS økte 5,0 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Dindeli AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−47,8 %−9,3 %−4,3 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Dindeli AS økte 5,0 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Dindeli AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−47,8 %−9,3 %−4,3 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Dindeli AS økte 5,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Dindeli AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−47,8 %−9,3 %−4,3 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Dindeli AS hadde en driftsmargin på −4,3 % og en egenkapitalandel på 2,1 % i 2025, og er nr. 4 959 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −9,3 % til −4,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −1,6 MNOK 19,8 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −1,3 MNOK 16,2 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 3,3 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,1 % (median 13,8 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,01).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,9 % (median 1,2 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −4,3 % (median 1,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 10,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet21 vekt 40 %
Soliditet20 vekt 20 %
Likviditet45 vekt 5 %
Vekst65 vekt 25 %
Konsistens28 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 26 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Dindeli AS?

Driftsmarginen var −4,3 % i 2025, mot en median på 1,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −25,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Dindeli AS?

Egenkapitalandelen var 2,1 % i 2025 (median 13,8 %). Gjeldsgraden var 45,57 (median 1,97).

Hvordan er likviditeten i Dindeli AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,92 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Dindeli AS i Overnatting og servering?

Dindeli AS er nr. 4 959 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 007 av 4 239. Omsetningen endret seg 8,5 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

23 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Bjørn Tore Furset AS. Personer vises ikke med navn.

Bjørn Tore Furset AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (18 selskaper), Handel (2 selskaper) 20 av 23 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
2 046 i alt. Oslo 2 016, Nordre Follo 30 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
2 selskaper: Paleet Restaurantdrift AS, L.L. Oslo AS
Underskudd
4 selskaper: Carls AS, Dindeli AS, Paleet Restaurantdrift AS, L.L. Oslo AS
Endret 2024–2025
1 selskap kom inn i konsernet: Carls AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Bjørn Tore Furset AS ikke i datagrunnlaget
    • Fursetgruppen AS eid 94 % · operativt · indeks 83 · nr. 151 av 6735 i Overnatting og servering
      • Dindeli AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 34 · nr. 4959 av 6735 i Overnatting og servering
      • Furset Kantine AS eid 91 % · operativt · indeks 54 · nr. 2858 av 6735 i Overnatting og servering
      • Furset Catering AS eid 100 % · operativt · indeks 50 · nr. 3380 av 6735 i Overnatting og servering
      • Dindeli Import AS eid 90 % · operativt · indeks 44 · nr. 14268 av 22946 i Handel
        • Viva Vino AS eid 100 % · operativt · indeks 45 · nr. 13838 av 22946 i Handel
      • Carls AS eid 75 % · operativt · indeks 18 · nr. 6145 av 6735 i Overnatting og servering
      • Ekebergrestauranten AS eid 100 % · operativt · indeks 49 · nr. 3500 av 6735 i Overnatting og servering
      • Grand Cafè Oslo AS eid 100 % · operativt · indeks 31 · nr. 5197 av 6735 i Overnatting og servering
      • Ullevaal Restaurantdrift AS eid 100 % · operativt · indeks 38 · nr. 4596 av 6735 i Overnatting og servering
      • Restauranthuset Operaen AS eid 100 % · operativt · indeks 29 · nr. 5395 av 6735 i Overnatting og servering
      • Tjuvholmen Sjømagasin AS eid 100 % · operativt · indeks 42 · nr. 4235 av 6735 i Overnatting og servering
      • Restauranthuset Lofoten AS eid 100 % · operativt · indeks 52 · nr. 3175 av 6735 i Overnatting og servering
      • Gamle Logen AS eid 100 % · operativt · indeks 53 · nr. 3080 av 6735 i Overnatting og servering
      • Festningen Restaurant AS eid 100 % · operativt · indeks 43 · nr. 4111 av 6735 i Overnatting og servering
      • Grilleriet AS eid 100 % · operativt · indeks 35 · nr. 4813 av 6735 i Overnatting og servering
      • Konserthuset Restaurantdrift AS eid 100 % · operativt · indeks 36 · nr. 4732 av 6735 i Overnatting og servering
      • og 4 selskaper til
    • Hjorth Eiendom og Invest AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
924474742
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
25 registrert 10. september 2026
Stiftet
2. januar 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Grev Wedels plass 2, 0151 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Fursetgruppen AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks163034
Rang5 0364 9144 959
Driftsmargin−47,8 %−9,3 %−4,3 %
Totalrentabilitet−67,7 %−60,7 %−25,1 %
Egenkapitalandel0,6 %2,6 %2,1 %
Likviditetsgrad 10,970,880,92
Omsetningsvekst–−1,4 %8,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,3 MNOK6,2 MNOK6,8 MNOK
Driftsresultat−3,0 MNOK−0,6 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt−3,6 MNOK−0,8 MNOK−0,4 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK––
Årsresultat−3,6 MNOK−0,8 MNOK−0,4 MNOK
Finanskostnader0,6 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler4,5 MNOK1,0 MNOK1,1 MNOK
Omløpsmidler4,3 MNOK0,8 MNOK1,0 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld4,4 MNOK0,9 MNOK1,1 MNOK
Kortsiktig gjeld4,4 MNOK0,9 MNOK1,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7188331.