Ideas2evidence AS
Score · regnskapsår 2025
74av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 75 av 1 101 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 264 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ideas2evidence AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 101 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 25,5 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 44,0 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 34 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 25,5 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 25,6 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 49,1 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 44,0 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,27 | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 57,6 % | 7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,69 MNOK | 1,81 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 74 gjør Ideas2evidence AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 101 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ideas2evidence AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Ideas2evidence AS har score 74 for 2025, rang 264 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 25,5 % mot median 4,8 %. Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 57,6 % mot median 7,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 21,3 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +21,7, bransjen +0,3 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Ideas2evidence AS med 21,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 21,3 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Ideas2evidence AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3,9 % | 4,5 % | +3,7 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +3,6 prosentpoeng |
| 2025 | 25,5 % | 4,8 % | +21,7 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | +21,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Ideas2evidence AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Ideas2evidence AS økte 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,2 % | 3,9 % | 25,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Ideas2evidence AS økte 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,2 % | 3,9 % | 25,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Ideas2evidence AS økte 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,2 % | 3,9 % | 25,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Ideas2evidence AS økte 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,2 % | 3,9 % | 25,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Ideas2evidence AS økte 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,2 % | 3,9 % | 25,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Ideas2evidence AS økte 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,2 % | 3,9 % | 25,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Ideas2evidence AS hadde en driftsmargin på 25,5 % og en egenkapitalandel på 44,0 % i 2025, og er nr. 264 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 3,9 % til 25,5 % og omsetningen økte med 58 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 21 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 29 MNOK |
| P/B | 2,6 | 10 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 92 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 60 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 90 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 65 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ideas2evidence AS?
Driftsmarginen var 25,5 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 49,1 %.
Hvor solid er Ideas2evidence AS?
Egenkapitalandelen var 44,0 % i 2025 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 1,27 (median 1,62).
Hvordan er likviditeten i Ideas2evidence AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,78 i 2025 (median 1,33).
Hvordan står Ideas2evidence AS i Informasjon og kommunikasjon?
Ideas2evidence AS er nr. 264 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 75 av 1 101. Omsetningen endret seg 57,6 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 11
- i 9 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 16,9 MNOK
- Rammeavtaler
- 3
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924924780
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 28. januar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Villaveien 5, 5007 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 51,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 51 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Ryssevik Invest LTD
- Ryssevik Invest LTD (Storbritannia) · 51,0 %
- I2e-Ansatte AS · 49,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 59 | 74 | |
| Rang | 917 | 988 | 264 | |
| Driftsmargin | 0,2 % | 3,9 % | 25,5 % | |
| Totalrentabilitet | 0,4 % | 5,6 % | 49,1 % | |
| Egenkapitalandel | 59,1 % | 46,8 % | 44,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,42 | 1,87 | 1,78 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,6 % | 57,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,6 MNOK | 21,4 MNOK | 33,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK | 8,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK | 8,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 1,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 6,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,8 MNOK | 15,0 MNOK | 17,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,6 MNOK | 14,9 MNOK | 17,5 MNOK |
| Egenkapital | 6,4 MNOK | 7,0 MNOK | 7,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,0 MNOK | 4,6 MNOK | 7,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,4 MNOK | 8,0 MNOK | 9,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,4 MNOK | 8,0 MNOK | 9,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6993772.
Videre
Lignende selskaper
- Gat-Ship AS indeks 74, nr. 256 · sammenlign
- Solabladet AS indeks 74, nr. 257 · sammenlign
- Skiperformance AS indeks 74, nr. 267 · sammenlign
- Strandbuen AS indeks 74, nr. 270 · sammenlign
- Solidus AS indeks 74, nr. 272 · sammenlign