Eftir AS

Org.nr. 925247588 · Oslo · Stiftet 2020 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2024

22av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 952 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 745 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Eftir AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −1,5 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel −8,3 % (median 41,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter9 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −1,5 % 5,8 % 26 %
Resultatmargin −1,6 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −15,5 % 11,5 % 15 %
Egenkapitalandel −8,3 % 41,5 % 11 %
Gjeldsgrad – 1,10 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,57 1,61 8 %
Omsetningsvekst 55,6 % 5,6 % 85 %
Omsetning per ansatt1,27 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 22 gjør Eftir AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Eftir AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Eftir AS hadde en driftsmargin på −1,5 % og en egenkapitalandel på −8,3 % i 2024, og er nr. 3 745 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 56 % og egenkapitalandelen falt fra 7,8 % til −8,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −0,1 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −0,1 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −0,1 MNOK 3,2 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −8,3 % (median 41,5 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,61).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,6 % (median 5,6 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 55,6 % (median 5,6 %); Likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,61).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet21 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet8 vekt 15 %
Vekst85 vekt 15 %
Konsistens10 vekt 15 %

Varighet: 18 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Eftir AS?

Driftsmarginen var −1,5 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −15,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Eftir AS?

Egenkapitalandelen var −8,3 % i 2024 (median 41,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Eftir AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,57 i 2024 (median 1,61). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Eftir AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Eftir AS er nr. 3 745 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 952 av 2 165. Omsetningen endret seg 55,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925247588
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. september 2026
Stiftet
28. april 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Holmens gate 2, 0250 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 10. oktober 2026
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.eftir.no
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
51,0 %
Fordeling
selskaper 44 % · privatpersoner 56 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
51 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Repasdo AS (1 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks152245
Rang3 6923 7452 602
Driftsmargin−2,3 %−1,5 %27,7 %
Totalrentabilitet−14,2 %−15,5 %42,3 %
Egenkapitalandel7,8 %−8,3 %25,6 %
Likviditetsgrad 10,820,571,33
Omsetningsvekst–55,6 %−68,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,7 MNOK8,9 MNOK2,8 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,1 MNOK0,8 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−0,1 MNOK0,6 MNOK
Skattekostnad––0,0 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−0,1 MNOK0,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler0,9 MNOK0,9 MNOK1,9 MNOK
Omløpsmidler0,7 MNOK0,5 MNOK1,9 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK−0,1 MNOK0,5 MNOK
Opptjent egenkapital−0,6 MNOK−0,7 MNOK−0,2 MNOK
Sum gjeld0,9 MNOK0,9 MNOK1,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,9 MNOK0,9 MNOK1,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 5738101.