Cloudworks AS
Score · regnskapsår 2023
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 522 av 631 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 471 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Cloudworks AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 631 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,0 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel 24,5 % (median 28,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 90 MNOK | 107 MNOK |
| Driftsmargin | 1,0 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 7,0 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandel | 24,5 % | 28,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,08 | 2,40 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,17 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,80 MNOK | 2,77 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Cloudworks AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (631 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Cloudworks AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Cloudworks AS hadde en driftsmargin på 1,0 % og en egenkapitalandel på 24,5 % i 2023, og er nr. 2 471 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 10 MNOK |
| P/B | 2,6 | 13 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 38 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cloudworks AS?
Driftsmarginen var 1,0 % i 2023, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,1 %.
Hvor solid er Cloudworks AS?
Egenkapitalandelen var 24,5 % i 2023 (median 28,7 %). Gjeldsgraden var 3,08 (median 2,40).
Hvordan er likviditeten i Cloudworks AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2023 (median 1,17).
Hvordan står Cloudworks AS i Informasjon og kommunikasjon?
Cloudworks AS er nr. 2 471 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 522 av 631.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Cloudworks Group AS.
Cloudworks Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Informasjon og kommunikasjon (2 selskaper) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 32 i alt. Oslo 32 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 1 selskap: Cloudworks Group AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Cloudworks Group AS
- Cloudworks AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927879662
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 32 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 29. juni 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Karenslyst allé 2, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Cloudworks Group AS (100 %)
Øverste eier: Cloudworks Group AS
Eieren: flertallseieren Cloudworks Group AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Cloudworks Group AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 52 | 40 | |
| Rang | 2 471 | 1 462 | 2 317 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | 6,3 % | 3,9 % | |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 13,4 % | 7,0 % | |
| Egenkapitalandel | 24,5 % | 29,7 % | 28,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,03 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,7 % | 0,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 89,7 MNOK | 101,9 MNOK | 102,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 6,4 MNOK | 4,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 5,7 MNOK | 3,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 4,4 MNOK | 3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 41,7 MNOK | 49,3 MNOK | 63,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 33,5 MNOK | 35,8 MNOK | 46,3 MNOK |
| Egenkapital | 10,2 MNOK | 14,6 MNOK | 17,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 4,8 MNOK | 7,9 MNOK |
| Sum gjeld | 31,5 MNOK | 34,7 MNOK | 45,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 31,5 MNOK | 34,7 MNOK | 45,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 4918695.
Videre
Lignende selskaper
- The North Alliance Norge AS indeks 32, nr. 2 466 · sammenlign
- Aquabyte AS indeks 32, nr. 2 472 · sammenlign
- EG Checkware AS indeks 32, nr. 2 474 · sammenlign
- Dibkunnskap AS indeks 32, nr. 2 475 · sammenlign
- Randstad Digital AS indeks 32, nr. 2 477 · sammenlign