Cloudworks AS

Org.nr. 927879662 · Oslo · Stiftet 2021 · 32 ansatte

Score · regnskapsår 2024

52av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 327 av 709 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 462 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Cloudworks AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 709 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,3 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 29,7 % (median 29,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter102 MNOK105 MNOK
Driftsmargin 6,3 % 5,9 % 52 %
Resultatmargin 5,6 % 6,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,4 % 11,6 % 54 %
Egenkapitalandel 29,7 % 29,2 % 51 %
Gjeldsgrad 2,37 2,29 49 %
Likviditetsgrad 1 1,03 1,17 35 %
Omsetningsvekst 13,7 % 7,2 % 66 %
Omsetning per ansatt3,19 MNOK2,88 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 52 gjør Cloudworks AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (709 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Cloudworks AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Cloudworks AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 29,7 % i 2024, og er nr. 1 462 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 1,0 % til 6,3 % og omsetningen økte med 14 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 19 MNOK og 32 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 2,4 MNOK 17,7 43 MNOK 21 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 3,7 MNOK
minus netto gjeld −13,0 MNOK
14,3 65 MNOK 32 MNOK
P/B Egenkapital: 14,6 MNOK 2,6 38 MNOK 19 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet53 vekt 30 %
Soliditet50 vekt 25 %
Likviditet35 vekt 15 %
Vekst66 vekt 15 %
Konsistens60 vekt 15 %

Varighet: 42 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Cloudworks AS?

Driftsmarginen var 6,3 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,4 %.

Hvor solid er Cloudworks AS?

Egenkapitalandelen var 29,7 % i 2024 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 2,37 (median 2,29).

Hvordan er likviditeten i Cloudworks AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,03 i 2024 (median 1,17).

Hvordan står Cloudworks AS i Informasjon og kommunikasjon?

Cloudworks AS er nr. 1 462 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 327 av 709. Omsetningen endret seg 13,7 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Cloudworks Group AS.

Cloudworks Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Informasjon og kommunikasjon (2 selskaper) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
32 i alt. Oslo 32 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
1 selskap: Cloudworks Group AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Cloudworks Group AS operativt · Informasjon og kommunikasjon
    • Cloudworks AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 40 · nr. 2317 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
927879662
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.200)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
32 registrert 10. september 2026
Stiftet
29. juni 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,09 MNOK
Forretningsadresse
Karenslyst allé 2, 0278 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Cloudworks Group AS (100 %)
Øverste eier: Cloudworks Group AS

Eieren: flertallseieren Cloudworks Group AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks325240
Rang2 4711 4622 317
Driftsmargin1,0 %6,3 %3,9 %
Totalrentabilitet3,1 %13,4 %7,0 %
Egenkapitalandel24,5 %29,7 %28,0 %
Likviditetsgrad 11,061,031,02
Omsetningsvekst–13,7 %0,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter89,7 MNOK101,9 MNOK102,6 MNOK
Driftsresultat0,9 MNOK6,4 MNOK4,0 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK5,7 MNOK3,9 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK1,3 MNOK0,9 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK4,4 MNOK3,0 MNOK
Finanskostnader0,9 MNOK0,9 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler41,7 MNOK49,3 MNOK63,1 MNOK
Omløpsmidler33,5 MNOK35,8 MNOK46,3 MNOK
Egenkapital10,2 MNOK14,6 MNOK17,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,4 MNOK4,8 MNOK7,9 MNOK
Sum gjeld31,5 MNOK34,7 MNOK45,4 MNOK
Kortsiktig gjeld31,5 MNOK34,7 MNOK45,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5657245.