Cloudworks AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 538 av 737 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 317 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 45 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cloudworks AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 737 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,9 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 28,0 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 103 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | 3,9 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | 3,8 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 7,0 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 28,0 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,57 | 2,27 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,16 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 3,21 MNOK | 2,99 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Cloudworks AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (737 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cloudworks AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Cloudworks AS har score 40 for 2025, rang 2 317 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 27 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,7 % mot median 7,5 %. Likviditet: persentil 32 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,02 mot median 1,16.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 2,5 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −2,4, bransjen +0,1 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Cloudworks AS med 2,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,5 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Cloudworks AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6,3 % | 5,9 % | +5,3 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | +5,6 prosentpoeng |
| 2025 | 3,9 % | 6,0 % | −2,4 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −2,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Cloudworks AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Cloudworks AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | 6,3 % | 3,9 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Cloudworks AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | 6,3 % | 3,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Cloudworks AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | 6,3 % | 3,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Cloudworks AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | 6,3 % | 3,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Cloudworks AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | 6,3 % | 3,9 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Cloudworks AS falt 2,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | 6,3 % | 3,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Cloudworks AS hadde en driftsmargin på 3,9 % og en egenkapitalandel på 28,0 % i 2025, og er nr. 2 317 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 6,3 % til 3,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 23 MNOK og 31 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 31 MNOK |
| P/B | 2,6 | 23 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 45 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 27 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cloudworks AS?
Driftsmarginen var 3,9 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,0 %.
Hvor solid er Cloudworks AS?
Egenkapitalandelen var 28,0 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 2,57 (median 2,27).
Hvordan er likviditeten i Cloudworks AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2025 (median 1,16).
Hvordan står Cloudworks AS i Informasjon og kommunikasjon?
Cloudworks AS er nr. 2 317 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 538 av 737. Omsetningen endret seg 0,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Cloudworks Group AS.
Cloudworks Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Cloudworks Group AS
- Cloudworks AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927879662
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 32 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 29. juni 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Karenslyst allé 2, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Cloudworks Group AS (100 %)
Øverste eier: Cloudworks Group AS
Eieren: flertallseieren Cloudworks Group AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Cloudworks Group AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 52 | 40 | |
| Rang | 2 471 | 1 462 | 2 317 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | 6,3 % | 3,9 % | |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 13,4 % | 7,0 % | |
| Egenkapitalandel | 24,5 % | 29,7 % | 28,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,03 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,7 % | 0,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 89,7 MNOK | 101,9 MNOK | 102,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 6,4 MNOK | 4,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 5,7 MNOK | 3,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 4,4 MNOK | 3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 41,7 MNOK | 49,3 MNOK | 63,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 33,5 MNOK | 35,8 MNOK | 46,3 MNOK |
| Egenkapital | 10,2 MNOK | 14,6 MNOK | 17,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 4,8 MNOK | 7,9 MNOK |
| Sum gjeld | 31,5 MNOK | 34,7 MNOK | 45,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 31,5 MNOK | 34,7 MNOK | 45,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6682878.
Videre
Lignende selskaper
- Jakob Hatteland Computer AS indeks 41, nr. 2 306 · sammenlign
- 4Human AS indeks 41, nr. 2 308 · sammenlign
- Semine AS indeks 41, nr. 2 309 · sammenlign
- Speedcast Norway AS indeks 41, nr. 2 311 · sammenlign
- Teleplan Consulting AS indeks 40, nr. 2 329 · sammenlign