Revier Servering AS

Org.nr. 928154572 · Oslo · Stiftet 2021 · 10 ansatte

Score · regnskapsår 2025

2av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 2 118 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 990 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Revier Servering AS ligger 48 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −41,9 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel −70,3 % (median 19,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK17 MNOK
Driftsmargin −41,9 % 5,0 % 1 %
Resultatmargin −41,9 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −193,3 % 14,4 % 0 %
Egenkapitalandel −70,3 % 19,3 % 5 %
Gjeldsgrad – 2,95 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,40 1,04 8 %
Omsetningsvekst −43,6 % 5,7 % 0 %
Omsetning per ansatt1,02 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 2 gjør Revier Servering AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Revier Servering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Revier Servering AS har score 2 for 2025, rang 5 990 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 8 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,40 mot median 1,04.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −70,3 % mot median 19,3 %. Vekst: persentil 0 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −43,6 % mot median 5,7 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Revier Servering AS med 18,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 18,7 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Revier Servering AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Revier Servering AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−60,8 %4,8 % −7,4 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng −7,8 prosentpoeng
2025−41,9 %5,0 % +18,9 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng +18,7 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Revier Servering AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Revier Servering AS økte 18,9 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Revier Servering AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−53,3 %−60,8 %−41,9 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Revier Servering AS økte 18,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Revier Servering AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−53,3 %−60,8 %−41,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Revier Servering AS økte 18,9 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Revier Servering AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−53,3 %−60,8 %−41,9 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Revier Servering AS økte 18,9 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Revier Servering AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−53,3 %−60,8 %−41,9 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Revier Servering AS økte 18,9 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Revier Servering AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−53,3 %−60,8 %−41,9 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Revier Servering AS økte 18,9 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Revier Servering AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−53,3 %−60,8 %−41,9 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Revier Servering AS hadde en driftsmargin på −41,9 % og en egenkapitalandel på −70,3 % i 2025, og er nr. 5 990 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −60,8 % til −41,9 % og omsetningen falt med 44 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −7,3 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −7,3 MNOK 15,5 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −1,6 MNOK 3,5 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −70,3 % (median 19,3 %).

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,5 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,40 (median 1,04).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −41,9 % (median 4,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −41,9 % (median 5,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet0 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet8 vekt 15 %
Vekst0 vekt 15 %
Konsistens5 vekt 15 %

Varighet: 17 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Revier Servering AS?

Driftsmarginen var −41,9 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −193,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Revier Servering AS?

Egenkapitalandelen var −70,3 % i 2025 (median 19,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Revier Servering AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,40 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Revier Servering AS i Overnatting og servering?

Revier Servering AS er nr. 5 990 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 118 av 2 119. Omsetningen endret seg −43,6 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Att Stays AS.

Att Stays AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
10 i alt. Oslo 10 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
1 selskap: Revier Servering AS
Underskudd
1 selskap: Revier Servering AS
Endret 2024–2025
1 selskap kom inn i konsernet: Revier Servering AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Att Stays AS ikke i datagrunnlaget
    • Revier Servering AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 2 · nr. 5990 av 5998 i Overnatting og servering · negativ egenkapital

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
928154572
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
10 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
2. november 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Kongens gate 5, 0153 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Att Stays AS (100 %)
Øverste eier: Att Stays AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Savage AS (10 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks32152
Rang3 7105 1655 990
Driftsmargin−53,3 %−60,8 %−41,9 %
Totalrentabilitet−86,7 %−316,3 %−193,3 %
Egenkapitalandel37,3 %−52,6 %−70,3 %
Likviditetsgrad 11,220,370,40
Omsetningsvekst–44,4 %−43,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,6 MNOK18,1 MNOK10,2 MNOK
Driftsresultat−6,7 MNOK−11,0 MNOK−4,3 MNOK
Resultat før skatt−6,6 MNOK−11,0 MNOK−4,3 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−6,6 MNOK−11,0 MNOK−4,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler7,6 MNOK3,5 MNOK2,2 MNOK
Omløpsmidler5,9 MNOK2,0 MNOK1,5 MNOK
Egenkapital2,9 MNOK−1,8 MNOK−1,6 MNOK
Opptjent egenkapital−5,7 MNOK−14,1 MNOK−13,7 MNOK
Sum gjeld4,8 MNOK5,3 MNOK3,8 MNOK
Kortsiktig gjeld4,8 MNOK5,3 MNOK3,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6798776.