Tuen AS

Org.nr. 929455517 · Lillestrøm · Stiftet 2022

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

55av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 5 295 av 12 868 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 384 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og robusthet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Tuen AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 12 861 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 31,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 52,3 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 31,0 % 3,5 % 94 %
Resultatmargin −4 118,8 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 3,3 % 7,8 % 38 %
Egenkapitalandel 52,3 % 32,8 % 71 %
Gjeldsgrad 0,91 1,43 64 %
Likviditetsgrad 1 0,35 1,41 5 %
Omsetningsvekst – 6,0 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 55 gjør Tuen AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 868 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Tuen AS har score 55 for 2025, rang 8 384 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 67 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 52,3 % mot median 32,8 %. Lønnsomhet: persentil 66 mot sammenlignbare, driftsmargin 31,0 % mot median 3,5 %.

Svakest: Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,35 mot median 1,41. Konsistens: persentil 11 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tuen AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))

Boligpriser (brukte boliger) per år og driftsmarginen til Tuen AS
Mål202120222023202420252026
Boligpriser (brukte boliger), årssnitt134,5141,6140,8144,6152,5158,7 (så langt)
Endring fra året før+10,5 %+5,2 %−0,5 %+2,7 %+5,5 %+4,1 %
Selskapets driftsmargin––––31,0 %–

Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden

Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))

Byggekostnadsindeks for boliger per år og driftsmarginen til Tuen AS
Mål202120222023202420252026
Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt124,2135,1141,1146,4152,7158,4 (så langt)
Endring fra året før+8,7 %+8,8 %+4,4 %+3,7 %+4,3 %+3,7 %
Selskapets driftsmargin––––31,0 %–

Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Tuen AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––––31,0 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet (indeks)

Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet per år og driftsmarginen til Tuen AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, årssnitt88,091,496,6102,0107,8112,2 (så langt)
Endring fra året før+3,4 %+3,9 %+5,7 %+5,6 %+5,8 %+4,1 %
Selskapets driftsmargin––––31,0 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tuen AS hadde en driftsmargin på 31,0 % og en egenkapitalandel på 52,3 % i 2025, og er nr. 8 384 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 164 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −52,8 MNOK 14,9 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,2 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 105,0 MNOK 2,3 241 MNOK 164 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 3 % på avkastningskravet gir 32 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (43): Engineering/Construction.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,9 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,35 (median 1,41).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −4 118,8 % (median 3,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 49,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet66 vekt 40 %
Soliditet67 vekt 20 %
Likviditet5 vekt 5 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens11 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tuen AS?

Driftsmarginen var 31,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Tuen AS?

Egenkapitalandelen var 52,3 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,91 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Tuen AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,35 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Tuen AS i Bygg og anlegg?

Tuen AS er nr. 8 384 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 295 av 12 868.

Konsernstruktur · 2025

24 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Otto Olsen Holding AS.

Konsernregnskap. Otto Olsen Holding AS for 2025: indeks 67 av 100, nr. 46 av 240 konsern. Se konsernregnskapet

Konsernet i tall

Sektorer
Handel (9 selskaper), Bygg og anlegg (5 selskaper), Industri (2 selskaper), Transport og lagring (1 selskap), Eiendom (3 selskaper), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 21 av 24 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
436 i alt. Lillestrøm 256, Ringsaker 63, Drammen 61, Oppdal 29, Ålesund 22, Oslo 5 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
5 selskaper: Pumpebilen AS, Radonmannen AS, Motto Eiendom AS, Tuen AS, Canes Holding AS
Endret 2024–2025
5 selskaper kom inn i konsernet: Calisto AS, Flexcon AS, Sealteam AS, Flexcon Holding AS, Otretek AS. 3 selskaper gikk ut, blant dem: Radonspesialisten Trondheim AS, Tuenbygg AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Otto Olsen Holding AS holdingselskap · Handel
    • Tuen AS du er her eid 92 % · operativt · indeks 55 · nr. 8384 av 20339 i Bygg og anlegg
      • Tuen 77 AS eid 100 % · operativt · indeks 62 · nr. 5738 av 20339 i Bygg og anlegg
      • Radonmannen AS eid 100 % · operativt · indeks 29 · nr. 4711 av 5554 i Teknisk tjenesteyting og forskning
      • Grunnbygg AS eid 100 % · avviklet eller konkurs · Bygg og anlegg
      • Tryllemann Eiendom AS eid 100 % · operativt · indeks 48 · nr. 6277 av 11168 i Eiendom
      • Flexcon Holding AS eid 81 % · operativt · Bygg og anlegg
        • Flexcon AS eid 100 % · operativt · indeks 50 · nr. 10444 av 20339 i Bygg og anlegg
        • Pumpebilen AS eid 100 % · operativt · indeks 21 · nr. 3078 av 3349 i Transport og lagring
    • Otto Olsen AS eid 100 % · operativt · indeks 79 · nr. 899 av 22946 i Handel
      • Sealteam AS eid 100 % · operativt · indeks 76 · nr. 1535 av 22946 i Handel
    • Protre AS eid 52 % · operativt · indeks 72 · nr. 564 av 5265 i Industri
      • Otretek AS eid 100 % · operativt · indeks 43 · nr. 3453 av 5265 i Industri
    • Trondheimsveien 183 AS eid 100 % · operativt · indeks 60 · nr. 2927 av 11168 i Eiendom
    • Calisto AS eid 69 % · operativt · indeks 80 · nr. 679 av 22946 i Handel
    • Motto Eiendom AS eid 52 % · operativt · indeks 36 · nr. 8835 av 11168 i Eiendom
    • Canes Holding AS eid 73 % · operativt · Handel
    • Modino Norden AS eid 50 % · operativt · Handel
      • Modino AS eid 100 % · operativt · indeks 39 · nr. 16162 av 22946 i Handel
      • One2cel AS eid 100 % · operativt · indeks 48 · nr. 12893 av 22946 i Handel
    • Nordre Tangen AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
929455517
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.330)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. juni 2022 4 år i drift
Aksjekapital
1,62 MNOK
Forretningsadresse
Tuenveien 77, 2000 LILLESTRØM
Kommune
Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Lillestrøm. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
5 (én eier har over halvparten)
Største eier
91,9 % · tre største 99,9 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Otto Olsen Holding AS (92 %)
Øverste eier: Otto Olsen Holding AS
  • Otto Olsen Holding AS · 91,9 %
  • Try Invest AS · 5,4 %
  • Keiseraas Invest AS · 2,7 %
  • Raa Capital AS · 0,0 %
  • Cber Holding AS · 0,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Tryllemann Eiendom AS (100 %), Grunnbygg AS (100 %), Tuen 77 AS (100 %), Radonmannen AS (100 %), Flexcon Holding AS (81 %)

Porteføljen: 8 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 5 av dem med flertall. Snittindeksen er 45. 0 har negativ egenkapital, og 1 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Radonmannen AS (100 %), Tuen 77 AS (100 %), Geogulv AS (42 %), Flexcon Holding AS (81 %), Gauksås Gulvstøp AS (35 %), Tryllemann Eiendom AS (100 %), Gulvavretting AS (17 %), Grunnbygg AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––55
Rang––8 384
Driftsmargin––31,0 %
Totalrentabilitet0,4 %6,7 %3,3 %
Egenkapitalandel69,6 %51,6 %52,3 %
Likviditetsgrad 10,710,600,35
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter––1,0 MNOK
Driftsresultat−0,3 MNOK−0,7 MNOK0,3 MNOK
Resultat før skatt−64,5 MNOK−51,3 MNOK−41,2 MNOK
Skattekostnad−0,1 MNOK2,1 MNOK−0,6 MNOK
Årsresultat−64,4 MNOK−53,4 MNOK−40,6 MNOK
Finanskostnader65,4 MNOK70,3 MNOK47,9 MNOK
Sum eiendeler231,9 MNOK282,0 MNOK200,9 MNOK
Omløpsmidler50,3 MNOK82,1 MNOK33,1 MNOK
Egenkapital161,4 MNOK145,5 MNOK105,0 MNOK
Opptjent egenkapital−94,0 MNOK−109,9 MNOK−150,5 MNOK
Sum gjeld70,5 MNOK136,5 MNOK95,9 MNOK
Kortsiktig gjeld70,5 MNOK136,5 MNOK95,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7098339.