Lab Drift AS
Score · regnskapsår 2024
20av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 867 av 3 337 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 908 av 5 580 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Lab Drift AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 3 329 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −60,1 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 10,2 % (median 13,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −60,1 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | −65,1 % | 1,6 % |
| Totalrentabilitet | −27,5 % | 7,1 % |
| Egenkapitalandel | 10,2 % | 13,9 % |
| Gjeldsgrad | 8,82 | 1,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,48 | 1,02 |
| Omsetningsvekst | −36,0 % | 6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,41 MNOK | 0,43 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 20 gjør Lab Drift AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 337 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Lab Drift AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Lab Drift AS hadde en driftsmargin på −60,1 % og en egenkapitalandel på 10,2 % i 2024, og er nr. 4 908 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −16,0 % til −60,1 % og omsetningen falt med 36 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,5 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,5 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,48 (median 1,02).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −65,1 % (median 1,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −60,1 % (median 2,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 9 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 20 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 18 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lab Drift AS?
Driftsmarginen var −60,1 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −27,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Lab Drift AS?
Egenkapitalandelen var 10,2 % i 2024 (median 13,9 %). Gjeldsgraden var 8,82 (median 1,99).
Hvordan er likviditeten i Lab Drift AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,48 i 2024 (median 1,02). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Lab Drift AS i Overnatting og servering?
Lab Drift AS er nr. 4 908 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 867 av 3 337. Omsetningen endret seg −36,0 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
29 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Nordic Hospitality Partners Interna (utenlandsk selskap) eier 87 % av aksjene i Noho Norway AS.
Noho Norway AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Overnatting og servering (20 selskaper), Forretningsmessig tjenesteyting (2 selskaper), Kultur og fritid (1 selskap) 23 av 29 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 390 i alt. Oslo 352, Trondheim 12, Stavanger 11, Tromsø 10, Kristiansand 5 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Noho Norway AS
- Underskudd
- 9 selskaper: Youngs AS, Twrover AS, Ygt3 AS, Meo AS, M12 Vest AS, Lab Drift AS …
- Endret 2024–2025
- 4 selskaper gikk ut.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Noho Norway AS
- Lab Drift AS du er her
- Dubliners AS
- Twrover AS
- Scene og Pubdrift AS
- Klingenberg Bardrift AS
- Øslo AS
- Countryfestivalen AS
- Nieu Soria Moria AS
- Tøyen Kulturhus AS
- Meo AS
- Eilefs Landhandleri AS
- Rådhuskroken AS
- Dod AS
- Christian August AS
- og 4 selskaper til
Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929707273
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 21 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 16. august 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Harbitzalléen 3, 0275 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Noho Norway AS (100 %)
Øverste eier: NORDIC HOSPITALITY PARTNERS INTERNA
Eieren: flertallseieren Noho Norway AS (eier 100 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Noho Norway AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 15 | 20 | 23 | |
| Rang | 4 542 | 4 908 | 5 138 | |
| Driftsmargin | −16,0 % | −60,1 % | −47,5 % | |
| Totalrentabilitet | −10,7 % | −27,5 % | −48,2 % | |
| Egenkapitalandel | 6,8 % | 10,2 % | 2,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,39 | 0,48 | 0,52 | |
| Omsetningsvekst | – | −36,0 % | 54,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,6 MNOK | 8,7 MNOK | 13,4 MNOK |
| Driftsresultat | −2,2 MNOK | −5,2 MNOK | −6,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,7 MNOK | −5,7 MNOK | −6,9 MNOK |
| Skattekostnad | −0,6 MNOK | −1,2 MNOK | −1,5 MNOK |
| Årsresultat | −2,1 MNOK | −4,4 MNOK | −5,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,3 MNOK | 19,0 MNOK | 13,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,2 MNOK | 7,9 MNOK | 6,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 1,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,2 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum gjeld | 18,9 MNOK | 17,1 MNOK | 12,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,5 MNOK | 16,5 MNOK | 12,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6241969.
Videre
Lignende selskaper
- Gamle Fengselet Kulturhotell AS indeks 20, nr. 4 904 · sammenlign
- Kcr Lillehammer AS indeks 20, nr. 4 905 · sammenlign
- Mjølfjell Ungdomsherberge AS indeks 20, nr. 4 906 · sammenlign
- Ava Nor AS indeks 20, nr. 4 907 · sammenlign
- Kvikne Hotelldrift AS indeks 20, nr. 4 911 · sammenlign