Rub-Tech AS

Org.nr. 954384438 · Ringsaker · Stiftet 1989 · 18 ansatte

Score · regnskapsår 2024

65av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 341 av 1 561 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 879 av 4 199 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Rub-Tech AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 561 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,0 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 45,1 % (median 40,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter39 MNOK23 MNOK
Driftsmargin 8,0 % 4,3 % 68 %
Resultatmargin 7,2 % 4,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 19,2 % 9,4 % 74 %
Egenkapitalandel 45,1 % 40,6 % 57 %
Gjeldsgrad 1,22 1,38 55 %
Likviditetsgrad 1 1,56 1,70 44 %
Omsetningsvekst 29,0 % 3,9 % 86 %
Omsetning per ansatt2,18 MNOK1,56 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 65 gjør Rub-Tech AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 561 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rub-Tech AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Rub-Tech AS hadde en driftsmargin på 8,0 % og en egenkapitalandel på 45,1 % i 2024, og er nr. 879 av 4 199 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 15,0 % til 8,0 % og omsetningen økte med 29 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 11 MNOK og 36 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 2,7 MNOK 22,2 60 MNOK 30 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 3,8 MNOK
minus netto gjeld −1,5 MNOK
18,6 73 MNOK 36 MNOK
P/B Egenkapital: 7,4 MNOK 3,0 22 MNOK 11 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet71 vekt 30 %
Soliditet56 vekt 25 %
Likviditet44 vekt 15 %
Vekst86 vekt 15 %
Konsistens71 vekt 15 %

Varighet: 64 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rub-Tech AS?

Driftsmarginen var 8,0 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,2 %.

Hvor solid er Rub-Tech AS?

Egenkapitalandelen var 45,1 % i 2024 (median 40,6 %). Gjeldsgraden var 1,22 (median 1,38).

Hvordan er likviditeten i Rub-Tech AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,56 i 2024 (median 1,70).

Hvordan står Rub-Tech AS i Industri?

Rub-Tech AS er nr. 879 av 4 199 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 341 av 1 561. Omsetningen endret seg 29,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
954384438
Org.form
AS
Sektor
Industri (22.120)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
18 registrert 10. september 2026
Stiftet
1. november 1989 37 år i drift
Aksjekapital
0,40 MNOK
Forretningsadresse
Lundemovegen 4, 2390 MOELV (RINGSAKER)
Kommune
Ringsaker rang 7–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Ringsaker. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
Konsernkjede
Øverste eier: RG Rom Gummi A/S
  • RG Rom Gummi A/S (Danmark) · 100,0 %

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet. Utenlandske eiere har fått over halvparten.
Nye eiere (selskaper): RG Rom Gummi A/S

Har eierandeler i: Total Defence Group AS (3 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks636564
Rang1 212879967
Driftsmargin15,0 %8,0 %15,6 %
Totalrentabilitet33,3 %19,2 %36,4 %
Egenkapitalandel37,1 %45,1 %35,3 %
Likviditetsgrad 11,621,561,37
Omsetningsvekst–29,0 %31,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter30,4 MNOK39,2 MNOK51,5 MNOK
Driftsresultat4,6 MNOK3,1 MNOK8,0 MNOK
Resultat før skatt4,2 MNOK2,8 MNOK7,8 MNOK
Skattekostnad0,9 MNOK0,6 MNOK1,7 MNOK
Årsresultat3,2 MNOK2,2 MNOK6,1 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler14,0 MNOK16,3 MNOK22,1 MNOK
Omløpsmidler12,5 MNOK13,7 MNOK19,4 MNOK
Egenkapital5,2 MNOK7,4 MNOK7,8 MNOK
Opptjent egenkapital4,8 MNOK7,0 MNOK7,4 MNOK
Sum gjeld8,8 MNOK9,0 MNOK14,3 MNOK
Kortsiktig gjeld7,7 MNOK8,8 MNOK14,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6068943.