Flowtec AS
Score · regnskapsår 2024
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 304 av 1 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 121 av 4 408 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Flowtec AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 283 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 11,5 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 29,6 % (median 38,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 92 MNOK | 119 MNOK |
| Driftsmargin | 11,5 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 10,6 % | 5,3 % |
| Totalrentabilitet | 22,0 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 29,6 % | 38,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,38 | 1,58 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,20 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | 15,8 % | 5,4 % |
| Omsetning per ansatt | 5,12 MNOK | 2,83 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Flowtec AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 283 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Flowtec AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Flowtec AS hadde en driftsmargin på 11,5 % og en egenkapitalandel på 29,6 % i 2024, og er nr. 1 121 av 4 408 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 3,3 % til 11,5 % og omsetningen økte med 16 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 29 MNOK og 57 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 57 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 55 MNOK |
| P/B | 3,0 | 29 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | 70 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Flowtec AS?
Driftsmarginen var 11,5 % i 2024, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,0 %.
Hvor solid er Flowtec AS?
Egenkapitalandelen var 29,6 % i 2024 (median 38,2 %). Gjeldsgraden var 2,38 (median 1,58).
Hvordan er likviditeten i Flowtec AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,20 i 2024 (median 1,54).
Hvordan står Flowtec AS i Industri?
Flowtec AS er nr. 1 121 av 4 408 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 304 av 1 283. Omsetningen endret seg 15,8 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
10 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Wahlberg Industrier AS.
Wahlberg Industrier AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976049365
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (28.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 18 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 27. desember 1995 30 år i drift
- Aksjekapital
- 3,92 MNOK
- Forretningsadresse
- Skvadronvegen 22, 4050 SOLA
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Flow AS (100 %)
Øverste eier: Wahlberg Industrier AS
- Flow AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Flow AS
Utgått (selskaper): Global Technology Group AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 63 | 52 | |
| Rang | 2 891 | 1 121 | 2 102 | |
| Driftsmargin | 3,3 % | 11,5 % | 8,3 % | |
| Totalrentabilitet | 10,7 % | 22,0 % | 12,8 % | |
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 29,6 % | 31,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 3,20 | 4,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % | −9,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 79,6 MNOK | 92,2 MNOK | 83,3 MNOK |
| Driftsresultat | 2,7 MNOK | 10,6 MNOK | 6,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,3 MNOK | 9,8 MNOK | 7,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,5 MNOK | 2,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | 7,6 MNOK | 5,6 MNOK |
| Finanskostnader | 2,8 MNOK | 3,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 47,5 MNOK | 59,8 MNOK | 68,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 47,1 MNOK | 59,5 MNOK | 68,4 MNOK |
| Egenkapital | 13,9 MNOK | 17,7 MNOK | 21,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,9 MNOK | 7,7 MNOK | 7,1 MNOK |
| Sum gjeld | 33,6 MNOK | 42,1 MNOK | 46,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 33,1 MNOK | 18,6 MNOK | 14,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5469629.
Videre
Lignende selskaper
- Modum Glassindustri AS indeks 63, nr. 1 114 · sammenlign
- Aalesund Protective Wear AS indeks 63, nr. 1 115 · sammenlign
- BI Sveiseteknikk og Maskinering AS indeks 63, nr. 1 118 · sammenlign
- Tromek Produksjon AS indeks 63, nr. 1 123 · sammenlign
- Skarvik AS indeks 63, nr. 1 129 · sammenlign