Nerstad Tuft Transport AS
Score · regnskapsår 2025
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 192 av 581 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 841 av 2 587 · Transport og lagring
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nerstad Tuft Transport AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 581 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,3 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 40,2 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 78 MNOK | 98 MNOK |
| Driftsmargin | 5,3 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 7,4 % | 3,5 % |
| Totalrentabilitet | 16,1 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 40,2 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,49 | 2,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,09 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | −18,8 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 6,51 MNOK | 2,45 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Nerstad Tuft Transport AS det bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (581 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nerstad Tuft Transport AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Nerstad Tuft Transport AS har score 59 for 2025, rang 841 av 2 587 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 86 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,09 mot median 1,31. Lønnsomhet: persentil 67 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,3 % mot median 3,7 %.
Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −18,8 % mot median 7,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nerstad Tuft Transport AS hadde en driftsmargin på 5,3 % og en egenkapitalandel på 40,2 % i 2025, og er nr. 841 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 19 % og driftsmarginen falt fra 8,2 % til 5,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 16 MNOK og 49 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 49 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 26 MNOK |
| P/B | 1,0 | 16 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nerstad Tuft Transport AS?
Driftsmarginen var 5,3 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,1 %.
Hvor solid er Nerstad Tuft Transport AS?
Egenkapitalandelen var 40,2 % i 2025 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 1,49 (median 2,35).
Hvordan er likviditeten i Nerstad Tuft Transport AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,09 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Nerstad Tuft Transport AS i Transport og lagring?
Nerstad Tuft Transport AS er nr. 841 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 192 av 581. Omsetningen endret seg −18,8 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976688171
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 12 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 1. juli 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 1,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Follummoveien 30, 3516 HØNEFOSS (RINGERIKE)
- Kommune
- Ringerike rang 6–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ellingtufttransport.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 71,5 %
- Fordeling
- selskaper 95 % · privatpersoner 5 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 76 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Nerstad AS (71 %)
Øverste eier: privatperson
- Nerstad AS · 71,5 %
- Hippe Holding AS · 23,5 %
- 1 privatpersoner · 5,0 %
Endring 2007–2025:
95 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Hippe Holding AS, Nerstad AS
Eier flertallet i: Nettfrakt AS (100 %)
Har eierandeler i: Valdrestømmer AS (50 %), Nettfrakt AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 75 | 59 | |
| Rang | 592 | 217 | 841 | |
| Driftsmargin | 7,2 % | 8,2 % | 5,3 % | |
| Totalrentabilitet | 14,9 % | 23,3 % | 16,1 % | |
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 44,9 % | 40,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,47 | 2,09 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,0 % | −18,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 83,6 MNOK | 96,2 MNOK | 78,1 MNOK |
| Driftsresultat | 6,0 MNOK | 7,9 MNOK | 4,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,4 MNOK | 9,2 MNOK | 5,8 MNOK |
| Skattekostnad | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 5,7 MNOK | 7,4 MNOK | 4,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 53,4 MNOK | 43,7 MNOK | 41,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 21,0 MNOK | 19,7 MNOK | 19,3 MNOK |
| Egenkapital | 22,2 MNOK | 19,6 MNOK | 16,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 20,3 MNOK | 17,7 MNOK | 14,5 MNOK |
| Sum gjeld | 31,2 MNOK | 24,1 MNOK | 24,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 17,7 MNOK | 13,4 MNOK | 9,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6683956.
Videre
Lignende selskaper
- Saga Fjordbase AS indeks 59, nr. 835 · sammenlign
- Jvb Tur AS indeks 59, nr. 840 · sammenlign
- Ulriken Taubaneselskap AS indeks 59, nr. 843 · sammenlign
- Total Trafikkhjelp AS indeks 59, nr. 847 · sammenlign
- Jakobsen Transport AS indeks 59, nr. 850 · sammenlign