Code Arkitektur AS
Score · regnskapsår 2024
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 547 av 1 262 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 639 av 3 851 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Code Arkitektur AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 262 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,3 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 45,5 % (median 32,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 46 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 5,3 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 13,8 % | 12,0 % |
| Egenkapitalandel | 45,5 % | 32,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,20 | 1,90 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 1,3 % | 7,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,77 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Code Arkitektur AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 262 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Code Arkitektur AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Code Arkitektur AS hadde en driftsmargin på 5,3 % og en egenkapitalandel på 45,5 % i 2024, og er nr. 1 639 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 9,5 % til 5,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 28 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 24 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 28 MNOK |
| P/B | 3,2 | 13 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 33 | vekt 15 % |
| Vekst | 37 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Code Arkitektur AS?
Driftsmarginen var 5,3 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,8 %.
Hvor solid er Code Arkitektur AS?
Egenkapitalandelen var 45,5 % i 2024 (median 32,9 %). Gjeldsgraden var 1,20 (median 1,90).
Hvordan er likviditeten i Code Arkitektur AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,18 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Code Arkitektur AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Code Arkitektur AS er nr. 1 639 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 547 av 1 262. Omsetningen endret seg 1,3 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Code Arkitektur AS.
Code Arkitektur AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Code Arkitektur AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 979395175
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 26 registrert 10. september 2025
- Stiftet
- 27. oktober 1997 29 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Akersgata 16, 0158 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.code.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5
- Største eier
- 20,0 % · tre største 60,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 80 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 59 år)
Endring 2007–2025: 20 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere).
Eier flertallet i: Code Bygg AS (100 %)
Har eierandeler i: Code Bygg AS (100 %), Orgdot AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 54 | 57 | |
| Rang | 1 288 | 1 639 | 1 334 | |
| Driftsmargin | 9,5 % | 5,3 % | 6,3 % | |
| Totalrentabilitet | 21,8 % | 13,8 % | 16,3 % | |
| Egenkapitalandel | 42,1 % | 45,5 % | 48,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,18 | 1,41 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,3 % | 2,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 45,3 MNOK | 45,9 MNOK | 47,0 MNOK |
| Driftsresultat | 4,3 MNOK | 2,4 MNOK | 3,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,3 MNOK | 2,5 MNOK | 3,0 MNOK |
| Skattekostnad | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 3,4 MNOK | 1,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,9 MNOK | 18,3 MNOK | 18,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,2 MNOK | 11,8 MNOK | 13,6 MNOK |
| Egenkapital | 8,4 MNOK | 8,3 MNOK | 9,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,2 MNOK | 8,2 MNOK | 8,9 MNOK |
| Sum gjeld | 11,5 MNOK | 9,9 MNOK | 9,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,5 MNOK | 9,9 MNOK | 9,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5500263.
Videre
Lignende selskaper
- Olset Ksu AS indeks 54, nr. 1 636 · sammenlign
- Nui AS indeks 54, nr. 1 640 · sammenlign
- Norstrand Eiendomsrådgivning AS indeks 54, nr. 1 642 · sammenlign
- SIV.ING. Danielsen AS indeks 54, nr. 1 643 · sammenlign
- Se-Arkitektur AS indeks 54, nr. 1 648 · sammenlign