Ørjan Orra AS

Org.nr. 980388670 · Bergen · Stiftet 1998 · 14 ansatte

Score · regnskapsår 2025

53av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 430 av 990 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 135 av 2 587 · Transport og lagring

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Ørjan Orra AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 990 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,1 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 65,0 % (median 33,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter49 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 3,1 % 3,9 % 44 %
Resultatmargin 2,9 % 3,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 4,0 % 9,5 % 31 %
Egenkapitalandel 65,0 % 33,6 % 85 %
Gjeldsgrad 0,54 1,67 84 %
Likviditetsgrad 1 1,67 1,42 61 %
Omsetningsvekst −8,4 % 6,8 % 14 %
Omsetning per ansatt3,49 MNOK1,44 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 53 gjør Ørjan Orra AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (990 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ørjan Orra AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Ørjan Orra AS har score 53 for 2025, rang 1 135 av 2 587 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 85 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 65,0 % mot median 33,6 %. Konsistens: persentil 62 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −8,4 % mot median 6,8 %. Lønnsomhet: persentil 38 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,1 % mot median 3,9 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ørjan Orra AS hadde en driftsmargin på 3,1 % og en egenkapitalandel på 65,0 % i 2025, og er nr. 1 135 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 13,6 % til 3,1 % og egenkapitalandelen falt fra 71,6 % til 65,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 11 MNOK og 29 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,1 MNOK 10,0 11 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,5 MNOK
minus netto gjeld −2,2 MNOK
8,0 14 MNOK
P/B Egenkapital: 28,6 MNOK 1,0 29 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet38 vekt 30 %
Soliditet85 vekt 25 %
Likviditet61 vekt 15 %
Vekst14 vekt 15 %
Konsistens62 vekt 15 %

Varighet: 70 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ørjan Orra AS?

Driftsmarginen var 3,1 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,0 %.

Hvor solid er Ørjan Orra AS?

Egenkapitalandelen var 65,0 % i 2025 (median 33,6 %). Gjeldsgraden var 0,54 (median 1,67).

Hvordan er likviditeten i Ørjan Orra AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,67 i 2025 (median 1,42).

Hvordan står Ørjan Orra AS i Transport og lagring?

Ørjan Orra AS er nr. 1 135 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 430 av 990. Omsetningen endret seg −8,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
980388670
Org.form
AS
Sektor
Transport og lagring (49.410)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
14 registrert 10. august 2026
Stiftet
4. desember 1998 27 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Toppemyr 10, 5136 MJØLKERÅEN (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.kranbilbergen.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
65,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Eier flertallet i: Toppemyr 10 AS (100 %)

Har eierandeler i: Toppemyr 10 AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks787953
Rang2801291 135
Driftsmargin5,2 %13,6 %3,1 %
Totalrentabilitet6,2 %16,0 %4,0 %
Egenkapitalandel61,3 %71,6 %65,0 %
Likviditetsgrad 12,613,321,67
Omsetningsvekst–−2,0 %−8,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter54,5 MNOK53,4 MNOK48,9 MNOK
Driftsresultat2,8 MNOK7,3 MNOK1,5 MNOK
Resultat før skatt2,2 MNOK7,1 MNOK1,4 MNOK
Skattekostnad0,5 MNOK1,6 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat1,7 MNOK5,5 MNOK1,1 MNOK
Finanskostnader0,7 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler46,5 MNOK47,5 MNOK44,0 MNOK
Omløpsmidler14,8 MNOK14,9 MNOK14,2 MNOK
Egenkapital28,5 MNOK34,0 MNOK28,6 MNOK
Opptjent egenkapital28,4 MNOK33,9 MNOK28,5 MNOK
Sum gjeld18,0 MNOK13,5 MNOK15,4 MNOK
Kortsiktig gjeld5,7 MNOK4,5 MNOK8,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7087574.