Input Data AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 500 av 1 101 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 474 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Input Data AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 101 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,4 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 59,7 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 3,4 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,0 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 59,7 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,57 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 10,4 % | 7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,43 MNOK | 1,81 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Input Data AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 101 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Input Data AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Input Data AS har score 52 for 2025, rang 1 474 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 77 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 59,7 % mot median 34,3 %. Konsistens: persentil 67 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 11 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,57 mot median 1,33.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,33).
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −1,4, bransjen +0,3 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Input Data AS med 1,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Input Data AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 7 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4,8 % | 4,5 % | −3,3 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −3,4 prosentpoeng |
| 2025 | 3,4 % | 4,8 % | −1,4 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | −1,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Input Data AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Input Data AS falt 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 4,8 % | 3,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Input Data AS falt 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 4,8 % | 3,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Input Data AS falt 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 4,8 % | 3,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Input Data AS falt 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 4,8 % | 3,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Input Data AS falt 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 4,8 % | 3,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Input Data AS falt 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 4,8 % | 3,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Input Data AS hadde en driftsmargin på 3,4 % og en egenkapitalandel på 59,7 % i 2025, og er nr. 1 474 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 10 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 4 MNOK |
| P/B | 2,6 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,33).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 77 | vekt 25 % |
| Likviditet | 11 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Input Data AS?
Driftsmarginen var 3,4 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,0 %.
Hvor solid er Input Data AS?
Egenkapitalandelen var 59,7 % i 2025 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 0,67 (median 1,62).
Hvordan er likviditeten i Input Data AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,57 i 2025 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Input Data AS i Informasjon og kommunikasjon?
Input Data AS er nr. 1 474 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 500 av 1 101. Omsetningen endret seg 10,4 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Input Data AS.
Input Data AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 10 i alt. Fredrikstad 10 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Input Data AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980397327
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.290)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 14. desember 1998 27 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Bruket 31, 1621 GRESSVIK (FREDRIKSTAD)
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5
- Største eier
- 29,2 % · tre største 76,5 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 61 %
- Eiere over 60 år
- 68 % av personeierne sine aksjer (medianalder 60 år)
Endring 2007–2025: 29 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere).
Eier flertallet i: Input Quality Assistant AS (100 %)
Har eierandeler i: Input Quality Assistant AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 56 | 52 | |
| Rang | 370 | 1 159 | 1 474 | |
| Driftsmargin | 8,1 % | 4,8 % | 3,4 % | |
| Totalrentabilitet | 12,1 % | 6,9 % | 5,0 % | |
| Egenkapitalandel | 67,9 % | 61,5 % | 59,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,94 | 1,10 | 0,57 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,5 % | 10,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,8 MNOK | 12,9 MNOK | 14,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,0 MNOK | 9,4 MNOK | 10,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 2,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 5,4 MNOK | 5,8 MNOK | 6,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,3 MNOK | 5,7 MNOK | 5,9 MNOK |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 3,6 MNOK | 4,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 2,0 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7089152.
Videre
Lignende selskaper
- Prevas AS indeks 52, nr. 1 469 · sammenlign
- Fiskeribladet AS indeks 52, nr. 1 477 · sammenlign
- Inflow Media Norway AS indeks 52, nr. 1 478 · sammenlign
- Metafocus AS indeks 52, nr. 1 480 · sammenlign
- Image Day AS indeks 52, nr. 1 482 · sammenlign