Svenns Transport AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 340 av 581 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 509 av 2 587 · Transport og lagring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 28 og soliditet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Svenns Transport AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 581 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,3 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 26,7 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 86 MNOK | 98 MNOK |
| Driftsmargin | 1,3 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 1,1 % | 3,5 % |
| Totalrentabilitet | 5,4 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 26,7 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,74 | 2,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 4,5 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,43 MNOK | 2,45 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Svenns Transport AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (581 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Svenns Transport AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Svenns Transport AS har score 46 for 2025, rang 1 509 av 2 587 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 68 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,58 mot median 1,31. Konsistens: persentil 63 mot sammenlignbare.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 28 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,3 % mot median 3,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Svenns Transport AS hadde en driftsmargin på 1,3 % og en egenkapitalandel på 26,7 % i 2025, og er nr. 1 509 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 28 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 46 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Svenns Transport AS?
Driftsmarginen var 1,3 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,4 %.
Hvor solid er Svenns Transport AS?
Egenkapitalandelen var 26,7 % i 2025 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 2,74 (median 2,35).
Hvordan er likviditeten i Svenns Transport AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,58 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Svenns Transport AS i Transport og lagring?
Svenns Transport AS er nr. 1 509 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 340 av 581. Omsetningen endret seg 4,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984548982
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (52.250)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 60 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 22. april 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 0,23 MNOK
- Forretningsadresse
- Bodøterminalen, 8012 BODØ
- Kommune
- Bodø rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 73,1 %
- Fordeling
- selskaper 73 % · privatpersoner 27 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Saltens Gruppen AS (73 %)
Øverste eier: Saltens Gruppen AS
- Saltens Gruppen AS · 73,1 %
- 1 privatpersoner · 26,9 %
Endring 2007–2025:
73 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 3 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Saltens Gruppen AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 28 | 52 | 46 | |
| Rang | 1 932 | 1 183 | 1 509 | |
| Driftsmargin | 1,4 % | 1,7 % | 1,3 % | |
| Totalrentabilitet | 3,0 % | 5,6 % | 5,4 % | |
| Egenkapitalandel | 22,8 % | 24,5 % | 26,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 1,57 | 1,58 | |
| Omsetningsvekst | – | 27,5 % | 4,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 64,4 MNOK | 82,1 MNOK | 85,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 29,3 MNOK | 28,8 MNOK | 27,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,1 MNOK | 17,7 MNOK | 19,1 MNOK |
| Egenkapital | 6,7 MNOK | 7,0 MNOK | 7,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 22,6 MNOK | 21,7 MNOK | 20,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 22,6 MNOK | 11,3 MNOK | 12,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6503227.
Videre
Lignende selskaper
- Firda Billag Buss AS indeks 46, nr. 1 508 · sammenlign
- Sotra Kran AS indeks 46, nr. 1 510 · sammenlign
- Erik Larm AS indeks 46, nr. 1 513 · sammenlign
- Gcc Management AS indeks 46, nr. 1 517 · sammenlign
- Gudmestad Transport AS indeks 46, nr. 1 520 · sammenlign