Oddernes Gartneri AS
Score · regnskapsår 2025
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 21 av 71 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 154 av 550 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Oddernes Gartneri AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 71 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,2 % (median 6,5 %) og egenkapitalandel 41,6 % (median 39,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 75 MNOK | 75 MNOK |
| Driftsmargin | 9,2 % | 6,5 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | 36,2 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 39,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,41 | 1,49 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 10,3 % | 9,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,09 MNOK | 2,19 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Oddernes Gartneri AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (71 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Oddernes Gartneri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oddernes Gartneri AS har score 62 for 2025, rang 154 av 550 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 82 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,2 % mot median 6,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Oddernes Gartneri AS hadde en driftsmargin på 9,2 % og en egenkapitalandel på 41,6 % i 2025, og er nr. 154 av 550 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 47,4 % til 41,6 % og omsetningen økte med 10 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 61 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 60 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 61 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 4,8 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 53 | vekt 15 % |
| Vekst | 56 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Oddernes Gartneri AS?
Driftsmarginen var 9,2 % i 2025, mot en median på 6,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,2 %.
Hvor solid er Oddernes Gartneri AS?
Egenkapitalandelen var 41,6 % i 2025 (median 39,7 %). Gjeldsgraden var 1,41 (median 1,49).
Hvordan er likviditeten i Oddernes Gartneri AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,49 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Oddernes Gartneri AS i Jordbruk og skogbruk?
Oddernes Gartneri AS er nr. 154 av 550 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 21 av 71. Omsetningen endret seg 10,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 986046909
- Org.form
- AS
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (01.130)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 69 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 20. juni 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 0,14 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjørnebakken 1, 4631 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845001F53B99ADF9F28 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 58 | 62 | |
| Rang | 37 | 188 | 154 | |
| Driftsmargin | 8,6 % | 11,1 % | 9,2 % | |
| Totalrentabilitet | 36,7 % | 39,2 % | 36,2 % | |
| Egenkapitalandel | 59,1 % | 47,4 % | 41,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,09 | 1,64 | 1,49 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,9 % | 10,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 68,7 MNOK | 68,1 MNOK | 75,1 MNOK |
| Driftsresultat | 5,9 MNOK | 7,5 MNOK | 6,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,8 MNOK | 9,0 MNOK | 7,6 MNOK |
| Årsresultat | 5,6 MNOK | 7,4 MNOK | 6,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,2 MNOK | 23,4 MNOK | 21,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,3 MNOK | 20,2 MNOK | 18,6 MNOK |
| Egenkapital | 12,0 MNOK | 11,1 MNOK | 8,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,8 MNOK | 11,0 MNOK | 8,7 MNOK |
| Sum gjeld | 8,3 MNOK | 12,3 MNOK | 12,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,3 MNOK | 12,3 MNOK | 12,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6756512.
Videre
Lignende selskaper
- Bru Gard AS indeks 63, nr. 149 · sammenlign
- Stangeskovene AS indeks 62, nr. 153 · sammenlign
- Toten Løkpakkeri AS indeks 62, nr. 159 · sammenlign
- Sikker Skogrydding AS indeks 62, nr. 165 · sammenlign
- Sirevåg Rugeri AS indeks 61, nr. 167 · sammenlign