Brasseri Cava AS

Org.nr. 988487155 · Trondheim · Stiftet 2005 · 48 ansatte

Score · regnskapsår 2025

59av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 669 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 948 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Brasseri Cava AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,1 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 13,0 % (median 19,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 2. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter48 MNOK17 MNOK
Driftsmargin 12,1 % 5,0 % 81 %
Resultatmargin 16,2 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 36,6 % 14,4 % 86 %
Egenkapitalandel 13,0 % 19,3 % 41 %
Gjeldsgrad 6,68 2,95 29 %
Likviditetsgrad 1 0,98 1,04 43 %
Omsetningsvekst 7,6 % 5,7 % 56 %
Omsetning per ansatt0,99 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 59 gjør Brasseri Cava AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Brasseri Cava AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Brasseri Cava AS har score 59 for 2025, rang 1 948 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,1 % mot median 5,0 %. Konsistens: persentil 71 mot sammenlignbare.

Svakest: Soliditet: persentil 35 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,0 % mot median 19,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Brasseri Cava AS med 0,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,7 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Brasseri Cava AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 31 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Brasseri Cava AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202411,2 %4,8 % −0,1 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng −0,4 prosentpoeng
202512,1 %5,0 % +0,9 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng +0,7 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Brasseri Cava AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Brasseri Cava AS økte 0,9 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Brasseri Cava AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––11,3 %11,2 %12,1 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Brasseri Cava AS økte 0,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Brasseri Cava AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––11,3 %11,2 %12,1 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Brasseri Cava AS økte 0,9 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Brasseri Cava AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––11,3 %11,2 %12,1 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Brasseri Cava AS økte 0,9 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Brasseri Cava AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––11,3 %11,2 %12,1 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Brasseri Cava AS økte 0,9 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Brasseri Cava AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––11,3 %11,2 %12,1 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Brasseri Cava AS økte 0,9 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Brasseri Cava AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––11,3 %11,2 %12,1 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Brasseri Cava AS hadde en driftsmargin på 12,1 % og en egenkapitalandel på 13,0 % i 2025, og er nr. 1 948 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 35,3 % til 13,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 43 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 5,1 MNOK 17,4 88 MNOK 43 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 5,2 MNOK
minus netto gjeld −8,2 MNOK
15,5 88 MNOK 43 MNOK
P/B Egenkapital: 2,7 MNOK 3,5 10 MNOK 5 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,04).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet83 vekt 30 %
Soliditet35 vekt 25 %
Likviditet43 vekt 15 %
Vekst56 vekt 15 %
Konsistens71 vekt 15 %

Varighet: 60 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Brasseri Cava AS?

Driftsmarginen var 12,1 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,6 %.

Hvor solid er Brasseri Cava AS?

Egenkapitalandelen var 13,0 % i 2025 (median 19,3 %). Gjeldsgraden var 6,68 (median 2,95).

Hvordan er likviditeten i Brasseri Cava AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,98 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Brasseri Cava AS i Overnatting og servering?

Brasseri Cava AS er nr. 1 948 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 669 av 2 119. Omsetningen endret seg 7,6 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 70 % av aksjene i Roar Hildonen AS. Personer vises ikke med navn.

Roar Hildonen AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (3 selskaper) 3 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
82 i alt. Trondheim 82 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
  • Roar Hildonen AS ikke i datagrunnlaget
    • Brasseri Cava AS du er her eid 70 % · operativt · indeks 59 · nr. 1948 av 5998 i Overnatting og servering

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
24. februar 2023 NTNU Cateringtjenester - Rammeavtale 60,0 MNOK 55000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
988487155
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
48 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
26. juli 2005 21 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
Carl Johans gate 5, 7010 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
70,0 %
Fordeling
selskaper 70 % · privatpersoner 30 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Roar Hildonen AS (70 %)
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Eier flertallet i: Lerchendal Pub AS (100 %), Bryggeriet Pub og Kjøkken AS (100 %)

Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 2 av dem med flertall. Snittindeksen er 52. 1 har negativ egenkapital, og 0 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Tech Hugs AS (20 %), Lerchendal Pub AS (100 %), Bryggeriet Pub og Kjøkken AS (100 %), OI! Trøndersk Mat og Drikke AS (0 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 2. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks517059
Rang2 3858751 948
Driftsmargin11,3 %11,2 %12,1 %
Totalrentabilitet30,7 %33,4 %36,6 %
Egenkapitalandel9,3 %35,3 %13,0 %
Likviditetsgrad 10,901,260,98
Omsetningsvekst–6,0 %7,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter41,8 MNOK44,3 MNOK47,7 MNOK
Driftsresultat4,7 MNOK5,0 MNOK5,8 MNOK
Resultat før skatt5,3 MNOK6,4 MNOK7,7 MNOK
Skattekostnad1,1 MNOK1,4 MNOK1,7 MNOK
Årsresultat4,2 MNOK5,0 MNOK6,0 MNOK
Finanskostnader0,6 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler19,1 MNOK19,1 MNOK21,1 MNOK
Omløpsmidler15,7 MNOK15,6 MNOK17,9 MNOK
Egenkapital1,8 MNOK6,7 MNOK2,7 MNOK
Opptjent egenkapital1,5 MNOK6,4 MNOK2,4 MNOK
Sum gjeld17,4 MNOK12,4 MNOK18,3 MNOK
Kortsiktig gjeld17,4 MNOK12,4 MNOK18,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7076510.