Tech Hugs AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 660 av 2 097 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 220 av 5 671 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 39 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tech Hugs AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 097 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,2 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel −5,5 % (median 19,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 2,2 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 11,2 % | 14,5 % |
| Egenkapitalandel | −5,5 % | 19,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,97 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,57 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 0,6 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,61 MNOK | 0,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Tech Hugs AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 097 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tech Hugs AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Tech Hugs AS har score 32 for 2025, rang 4 220 av 5 671 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,57 mot median 1,04.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −5,5 % mot median 19,2 %. Konsistens: persentil 29 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −5,5 % (median 19,2 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 4,0 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +4,2, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Tech Hugs AS med 4,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 4,0 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Tech Hugs AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 7 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −2,0 % | 4,8 % | +4,3 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | +3,9 prosentpoeng |
| 2025 | 2,2 % | 5,0 % | +4,2 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | +4,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tech Hugs AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Tech Hugs AS økte 4,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,3 % | −2,0 % | 2,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Tech Hugs AS økte 4,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,3 % | −2,0 % | 2,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Tech Hugs AS økte 4,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,3 % | −2,0 % | 2,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Tech Hugs AS økte 4,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,3 % | −2,0 % | 2,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Tech Hugs AS økte 4,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,3 % | −2,0 % | 2,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Tech Hugs AS økte 4,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,3 % | −2,0 % | 2,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Tech Hugs AS hadde en driftsmargin på 2,2 % og en egenkapitalandel på −5,5 % i 2025, og er nr. 4 220 av 5 671 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −2,0 % til 2,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,5 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,5 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −5,5 % (median 19,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 39 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 30 | vekt 15 % |
| Konsistens | 29 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tech Hugs AS?
Driftsmarginen var 2,2 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.
Hvor solid er Tech Hugs AS?
Egenkapitalandelen var −5,5 % i 2025 (median 19,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Tech Hugs AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,57 i 2025 (median 1,04).
Hvordan står Tech Hugs AS i Overnatting og servering?
Tech Hugs AS er nr. 4 220 av 5 671 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 660 av 2 097. Omsetningen endret seg 0,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Rolig Bare Holding AS.
Rolig Bare Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Rolig Bare Holding AS
- Tech Hugs AS du er her
- Work-Work AS
- Kick-Ass AS
- T4lent AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920318010
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 34 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 18. desember 2017 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,37 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Olavshallen, Kjøpmannsgata 48, 7010 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 67,0 % · tre største 93,8 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 93 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Rolig Bare Holding AS (67 %)
Øverste eier: Rolig Bare Holding AS
- Rolig Bare Holding AS · 67,0 %
- Brasseri Cava AS · 20,0 %
- Trillium AS · 6,8 %
- Sverre Solberg Holding AS · 4,0 %
- Tributum AS · 2,3 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 17 | 17 | 32 | |
| Rang | 4 221 | 4 808 | 4 220 | |
| Driftsmargin | −6,3 % | −2,0 % | 2,2 % | |
| Totalrentabilitet | −26,2 % | −7,2 % | 11,2 % | |
| Egenkapitalandel | −5,0 % | −11,1 % | −5,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,21 | 1,57 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,2 % | 0,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,9 MNOK | 20,6 MNOK | 20,7 MNOK |
| Driftsresultat | −1,6 MNOK | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,6 MNOK | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −1,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,9 MNOK | 5,3 MNOK | 4,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,3 MNOK | 4,8 MNOK | 3,9 MNOK |
| Egenkapital | −0,3 MNOK | −0,6 MNOK | −0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,3 MNOK | −1,6 MNOK | −1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 6,2 MNOK | 5,9 MNOK | 4,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,2 MNOK | 3,9 MNOK | 2,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6753596.
Videre
Lignende selskaper
- RIDDERGAARDEN HOTEL & Mountain Lodge AS indeks 32, nr. 4 215 · sammenlign
- Grilleriet AS indeks 32, nr. 4 217 · sammenlign
- NYE ISTANBUL KEBAB & Bakeri Avd Grønland AS indeks 32, nr. 4 218 · sammenlign
- Sult S4 AS indeks 32, nr. 4 219 · sammenlign
- San Marino Elverum AS indeks 32, nr. 4 221 · sammenlign