Jac AS

Org.nr. 997190882 · Ullensaker · Stiftet 2011 · 20 ansatte

Score · regnskapsår 2025

18av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 962 av 2 119 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 458 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Jac AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 119 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,5 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel −15,4 % (median 19,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK17 MNOK
Driftsmargin −7,5 % 5,0 % 8 %
Resultatmargin −8,1 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −13,7 % 14,4 % 13 %
Egenkapitalandel −15,4 % 19,3 % 11 %
Gjeldsgrad – 2,95 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,78 1,04 27 %
Omsetningsvekst 3,8 % 5,7 % 43 %
Omsetning per ansatt0,58 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 18 gjør Jac AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 119 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Jac AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Jac AS har score 18 for 2025, rang 5 458 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 43 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 3,8 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −15,4 % mot median 19,3 %. Lønnsomhet: persentil 11 mot sammenlignbare, driftsmargin −7,5 % mot median 5,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Jac AS med 3,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Jac AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 12 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Jac AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−10,7 %4,8 % +24,7 prosentpoeng +3,1 prosentpoeng +21,6 prosentpoeng
2025−7,5 %5,0 % +3,2 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng +3,1 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Jac AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Jac AS økte 3,2 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Jac AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−35,4 %−10,7 %−7,5 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Jac AS økte 3,2 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Jac AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−35,4 %−10,7 %−7,5 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Jac AS økte 3,2 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Jac AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−35,4 %−10,7 %−7,5 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Jac AS økte 3,2 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Jac AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−35,4 %−10,7 %−7,5 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Jac AS økte 3,2 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Jac AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−35,4 %−10,7 %−7,5 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Jac AS økte 3,2 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Jac AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−35,4 %−10,7 %−7,5 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Jac AS hadde en driftsmargin på −7,5 % og en egenkapitalandel på −15,4 % i 2025, og er nr. 5 458 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −106,4 % til −15,4 % og driftsmarginen steg fra −10,7 % til −7,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −1,7 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −1,8 MNOK 15,5 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −1,0 MNOK 3,5 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −15,4 % (median 19,3 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,04).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,1 % (median 4,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,5 % (median 5,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet11 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet27 vekt 15 %
Vekst43 vekt 15 %
Konsistens28 vekt 15 %

Varighet: 13 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Jac AS?

Driftsmarginen var −7,5 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −13,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Jac AS?

Egenkapitalandelen var −15,4 % i 2025 (median 19,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Jac AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,78 i 2025 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Jac AS i Overnatting og servering?

Jac AS er nr. 5 458 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 962 av 2 119. Omsetningen endret seg 3,8 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Tre Holding AS.

Konsernregnskap. Tre Holding AS for 2023: indeks 42 av 100, nr. 15 av 26 konsern. Se konsernregnskapet

  • Tre Holding AS holdingselskap · Overnatting og servering
    • Jac AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 18 · nr. 5458 av 5998 i Overnatting og servering
    • Caj AS eid 80 % · operativt · indeks 71 · nr. 852 av 5998 i Overnatting og servering
    • Cja AS eid 100 % · operativt · indeks 59 · nr. 1962 av 5998 i Overnatting og servering
    • Jca AS eid 100 % · operativt · indeks 38 · nr. 4073 av 5998 i Overnatting og servering
    • Acj AS eid 100 % · operativt · indeks 43 · nr. 3623 av 5998 i Overnatting og servering

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
997190882
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
20 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
5. juli 2011 15 år i drift
Aksjekapital
0,50 MNOK
Forretningsadresse
Storgata 6, 2050 JESSHEIM (ULLENSAKER)
Kommune
Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Ullensaker. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Tre Holding AS (100 %)
Øverste eier: Tre Holding AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks51518
Rang5 0425 1765 458
Driftsmargin−35,4 %−10,7 %−7,5 %
Totalrentabilitet−87,2 %−33,7 %−13,7 %
Egenkapitalandel−77,6 %−106,4 %−15,4 %
Likviditetsgrad 10,310,330,78
Omsetningsvekst–19,8 %3,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,4 MNOK11,3 MNOK11,7 MNOK
Driftsresultat−3,3 MNOK−1,2 MNOK−0,9 MNOK
Resultat før skatt−3,3 MNOK−1,2 MNOK−1,0 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,1 MNOK−0,7 MNOK
Årsresultat−3,3 MNOK−1,4 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler3,8 MNOK3,6 MNOK6,4 MNOK
Omløpsmidler2,1 MNOK2,4 MNOK5,7 MNOK
Egenkapital−3,0 MNOK−3,8 MNOK−1,0 MNOK
Opptjent egenkapital−4,3 MNOK−5,7 MNOK−6,0 MNOK
Sum gjeld6,8 MNOK7,4 MNOK7,3 MNOK
Kortsiktig gjeld6,8 MNOK7,4 MNOK7,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7108553.