Jac AS

Org.nr. 997190882 · Ullensaker · Stiftet 2011 · 20 ansatte

Score · regnskapsår 2024

15av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 824 av 1 933 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 176 av 5 580 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Jac AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 933 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −10,7 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel −106,4 % (median 19,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK16 MNOK
Driftsmargin −10,7 % 4,8 % 5 %
Resultatmargin −10,9 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −33,7 % 13,5 % 6 %
Egenkapitalandel −106,4 % 19,4 % 3 %
Gjeldsgrad – 3,03 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,33 1,04 5 %
Omsetningsvekst 19,8 % 6,3 % 79 %
Omsetning per ansatt0,56 MNOK0,71 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 15 gjør Jac AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 933 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Jac AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Jac AS hadde en driftsmargin på −10,7 % og en egenkapitalandel på −106,4 % i 2024, og er nr. 5 176 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −35,4 % til −10,7 % og egenkapitalandelen falt fra −77,6 % til −106,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −2,4 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −2,3 MNOK 15,5 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −3,8 MNOK 3,5 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −106,4 % (median 19,4 %).

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,33 (median 1,04).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,9 % (median 4,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −10,7 % (median 4,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet5 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet5 vekt 15 %
Vekst79 vekt 15 %
Konsistens6 vekt 15 %

Varighet: 10 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Jac AS?

Driftsmarginen var −10,7 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −33,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Jac AS?

Egenkapitalandelen var −106,4 % i 2024 (median 19,4 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Jac AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,33 i 2024 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Jac AS i Overnatting og servering?

Jac AS er nr. 5 176 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 824 av 1 933. Omsetningen endret seg 19,8 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Tre Holding AS.

Konsernregnskap. Tre Holding AS for 2023: indeks 42 av 100, nr. 15 av 26 konsern. Se konsernregnskapet

  • Tre Holding AS holdingselskap · Overnatting og servering
    • Jac AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 18 · nr. 5458 av 5998 i Overnatting og servering
    • Caj AS eid 80 % · operativt · indeks 71 · nr. 852 av 5998 i Overnatting og servering
    • Cja AS eid 100 % · operativt · indeks 59 · nr. 1962 av 5998 i Overnatting og servering
    • Jca AS eid 100 % · operativt · indeks 38 · nr. 4073 av 5998 i Overnatting og servering
    • Acj AS eid 100 % · operativt · indeks 43 · nr. 3623 av 5998 i Overnatting og servering

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
997190882
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
20 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
5. juli 2011 15 år i drift
Aksjekapital
0,50 MNOK
Forretningsadresse
Storgata 6, 2050 JESSHEIM (ULLENSAKER)
Kommune
Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Ullensaker. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Tre Holding AS (100 %)
Øverste eier: Tre Holding AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks51518
Rang5 0425 1765 458
Driftsmargin−35,4 %−10,7 %−7,5 %
Totalrentabilitet−87,2 %−33,7 %−13,7 %
Egenkapitalandel−77,6 %−106,4 %−15,4 %
Likviditetsgrad 10,310,330,78
Omsetningsvekst–19,8 %3,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,4 MNOK11,3 MNOK11,7 MNOK
Driftsresultat−3,3 MNOK−1,2 MNOK−0,9 MNOK
Resultat før skatt−3,3 MNOK−1,2 MNOK−1,0 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,1 MNOK−0,7 MNOK
Årsresultat−3,3 MNOK−1,4 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler3,8 MNOK3,6 MNOK6,4 MNOK
Omløpsmidler2,1 MNOK2,4 MNOK5,7 MNOK
Egenkapital−3,0 MNOK−3,8 MNOK−1,0 MNOK
Opptjent egenkapital−4,3 MNOK−5,7 MNOK−6,0 MNOK
Sum gjeld6,8 MNOK7,4 MNOK7,3 MNOK
Kortsiktig gjeld6,8 MNOK7,4 MNOK7,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6117229.