Trym Eiendom AS

Org.nr. 998166292 · Trondheim · Stiftet 2012 · 14 ansatte

Score · regnskapsår 2024

55av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 593 av 1 602 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 936 av 7 757 · Eiendom

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 34 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Trym Eiendom AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 602 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −80,3 % (median 20,1 %) og egenkapitalandel 45,1 % (median 27,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter24 MNOK18 MNOK
Driftsmargin −80,3 % 20,1 % 2 %
Resultatmargin 388,0 % 12,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 12,0 % 7,8 % 65 %
Egenkapitalandel 45,1 % 27,9 % 70 %
Gjeldsgrad 1,22 2,39 68 %
Likviditetsgrad 1 1,47 1,31 56 %
Omsetningsvekst 21,5 % 5,7 % 73 %
Omsetning per ansatt1,71 MNOK1,84 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 55 gjør Trym Eiendom AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 602 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Trym Eiendom AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Trym Eiendom AS hadde en driftsmargin på −80,3 % og en egenkapitalandel på 45,1 % i 2024, og er nr. 2 936 av 7 757 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −60,5 % til −80,3 % og omsetningen økte med 21 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 232 MNOK og 300 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 51,9 MNOK 10,6 551 MNOK 300 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −15,6 MNOK 22,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 474,0 MNOK 0,9 427 MNOK 232 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −80,3 % (median 20,1 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet34 vekt 30 %
Soliditet69 vekt 25 %
Likviditet56 vekt 15 %
Vekst73 vekt 15 %
Konsistens52 vekt 15 %

Varighet: 50 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Trym Eiendom AS?

Driftsmarginen var −80,3 % i 2024, mot en median på 20,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,0 %.

Hvor solid er Trym Eiendom AS?

Egenkapitalandelen var 45,1 % i 2024 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 1,22 (median 2,39).

Hvordan er likviditeten i Trym Eiendom AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,47 i 2024 (median 1,31).

Hvordan står Trym Eiendom AS i Eiendom?

Trym Eiendom AS er nr. 2 936 av 7 757 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 593 av 1 602. Omsetningen endret seg 21,5 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

29 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Finnbuan AS.

Konsernregnskap. Finnbuan AS for 2025: indeks 74 av 100, nr. 10 av 126 konsern. Se konsernregnskapet

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
998166292
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Eiendom (68.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
14 registrert 10. mai 2026
Stiftet
20. mars 2012 14 år i drift
Aksjekapital
19,50 MNOK
Forretningsadresse
Bratsbergvegen 2A, 7031 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
894500J7MVPVS08T4L75 fornyes 11. april 2027
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Trym AS (Norge)

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
98,4 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Trym AS (98 %)
Øverste eier: Finnbuan AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Brøsetvegen 186 AS (100 %), Varden Boligeiendom 1 AS (100 %), Tuu 10 AS (100 %), Tyholttårnet AS (100 %), Prinsensgate 32 AS (100 %), Fossegrenda 11 AS (100 %), Nye Valentinlyst AS (100 %), Varden Utleie AS (100 %)

Porteføljen: 8 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 6 av dem med flertall. Snittindeksen er 51. 0 har negativ egenkapital, og 3 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Brøset Utvikling AS (25 %), Migosenteret AS (100 %), Brøsetvegen 186 AS (100 %), Varden Boligeiendom 1 AS (100 %), Tuu 10 AS (100 %), Prinsensgate 32 AS (100 %), Nye Valentinlyst AS (100 %), Varden Utleie AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks455551
Rang4 3002 9363 664
Driftsmargin−60,5 %−80,3 %−110,1 %
Totalrentabilitet14,8 %12,0 %12,2 %
Egenkapitalandel52,6 %45,1 %51,2 %
Likviditetsgrad 10,871,471,79
Omsetningsvekst–21,5 %2,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter19,7 MNOK23,9 MNOK24,4 MNOK
Driftsresultat−11,9 MNOK−19,2 MNOK−26,9 MNOK
Resultat før skatt38,1 MNOK92,9 MNOK99,3 MNOK
Skattekostnad8,4 MNOK18,7 MNOK2,6 MNOK
Årsresultat29,7 MNOK74,2 MNOK96,7 MNOK
Finanskostnader12,0 MNOK33,4 MNOK37,1 MNOK
Sum eiendeler337,3 MNOK1 051,4 MNOK1 114,9 MNOK
Omløpsmidler90,3 MNOK238,6 MNOK303,4 MNOK
Egenkapital177,5 MNOK474,0 MNOK570,8 MNOK
Opptjent egenkapital5,6 MNOK273,5 MNOK370,2 MNOK
Sum gjeld159,8 MNOK577,3 MNOK544,1 MNOK
Kortsiktig gjeld103,3 MNOK162,3 MNOK169,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6092705.