Sub 11 AS

Org.nr. 918064370 · Arendal · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK5 MNOK
Driftsmargin −27,6 % 1,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −32,2 % 1,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −1 370,3 % 5,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel −177 611,2 % 13,1 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad – 2,02 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,40 1,01 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −97,3 % 5,7 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Sub 11 AS
  • Median: selskapene i samme sektor

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Sub 11 AS med 37,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 38,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Sub 11 AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Sub 11 AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−65,4 %2,3 % −47,6 prosentpoeng +0,5 prosentpoeng −48,1 prosentpoeng
2025−27,6 %1,5 % +37,8 prosentpoeng −0,8 prosentpoeng +38,6 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sub 11 AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Sub 11 AS økte 37,8 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Sub 11 AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−17,8 %−65,4 %−27,6 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Sub 11 AS økte 37,8 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Sub 11 AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−17,8 %−65,4 %−27,6 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Sub 11 AS økte 37,8 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Sub 11 AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−17,8 %−65,4 %−27,6 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Sub 11 AS økte 37,8 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Sub 11 AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−17,8 %−65,4 %−27,6 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sub 11 AS økte 37,8 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Sub 11 AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−17,8 %−65,4 %−27,6 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Sub 11 AS økte 37,8 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Sub 11 AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−17,8 %−65,4 %−27,6 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Sub 11 AS hadde en egenkapitalandel på −177 611,2 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −2 065,7 % til −177 611,2 % og driftsmarginen steg fra −65,4 % til −27,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −1,0 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,9 MNOK 15,5 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −2,9 MNOK 3,5 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −177 611,2 % (median 13,1 %).

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,5 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,40 (median 1,01).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −32,2 % (median 1,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −27,6 % (median 1,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Sub 11 AS?

Driftsmarginen var −27,6 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1 370,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Sub 11 AS?

Egenkapitalandelen var −177 611,2 % i 2025 (median 13,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Sub 11 AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,40 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Konsernstruktur · 2025

25 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Kit Holding AS. Personer vises ikke med navn.

Kit Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Kit Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • Sub Holding AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Sub 11 AS du er her eid 100 % · operativt · Overnatting og servering
      • Sub Kilden AS eid 100 % · operativt · indeks 52 · nr. 2783 av 5998 i Overnatting og servering
      • Sub 5 AS eid 100 % · operativt · indeks 17 · nr. 5515 av 5998 i Overnatting og servering
      • Sub Bodø AS eid 100 % · operativt · indeks 59 · nr. 1947 av 5998 i Overnatting og servering
      • Sub 8 AS eid 100 % · operativt · indeks 55 · nr. 2358 av 5998 i Overnatting og servering
      • Sub 6 AS eid 100 % · operativt · indeks 13 · nr. 5719 av 5998 i Overnatting og servering
      • Sub 7 AS eid 100 % · operativt · indeks 20 · nr. 5287 av 5998 i Overnatting og servering
      • Sub Farmandstredet AS eid 100 % · operativt · indeks 17 · nr. 3041 av 3228 i Forretningsmessig tjenesteyting
      • Mpolo St. Hanshaugen AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Sub 1 AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Sub 4 AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Sub Fokusgården AS eid 100 % · avviklet eller konkurs
      • Sub Trondheim AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Mpolo AS eid 90 % · operativt · indeks 21 · nr. 4842 av 5580 i Overnatting og servering
    • Clownfish AS eid 90 % · ikke i datagrunnlaget
    • Inkubator AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Inkubator Resources AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Lek Invest AS eid 90 % · ikke i datagrunnlaget
      • Lek 1 AS eid 100 % · operativt · indeks 51 · nr. 11228 av 22945 i Handel
      • Lek 2 AS eid 100 % · operativt · indeks 40 · nr. 15946 av 22945 i Handel
      • Lek 3 AS eid 100 % · operativt · indeks 33 · nr. 18101 av 22945 i Handel
    • Property 1 AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Sub Norge AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
918064370
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
28. oktober 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Moldfaret 2G, 4848 ARENDAL
Kommune
Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 17. november 2016
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Arendal. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Sub Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks93–
Rang4 8805 567–
Driftsmargin−17,8 %−65,4 %−27,6 %
Totalrentabilitet−30,1 %−1 293,7 %−1 370,3 %
Egenkapitalandel−36,2 %−2 065,7 %−177 611,2 %
Likviditetsgrad 10,170,240,40
Omsetningsvekst–−18,4 %−97,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,7 MNOK3,0 MNOK0,1 MNOK
Driftsresultat−0,7 MNOK−2,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt−0,8 MNOK−2,1 MNOK0,0 MNOK
Skattekostnad−0,2 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,6 MNOK−2,3 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,2 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Egenkapital−0,8 MNOK−3,1 MNOK−2,9 MNOK
Opptjent egenkapital−0,9 MNOK−3,2 MNOK−3,0 MNOK
Sum gjeld3,0 MNOK3,3 MNOK2,9 MNOK
Kortsiktig gjeld0,8 MNOK0,6 MNOK0,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7131309.