Mpolo AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 728 av 1 933 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 842 av 5 580 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Mpolo AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 933 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −9,5 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel −16,5 % (median 19,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 16 MNOK |
| Driftsmargin | −9,5 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −10,0 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −38,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | −16,5 % | 19,4 % |
| Gjeldsgrad | – | 3,03 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,58 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 451,6 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,76 MNOK | 0,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Mpolo AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 933 selskaper) i 2024.
Score 2023–2024
- Mpolo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Mpolo AS har score 21 for 2024, rang 4 842 av 5 580 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 451,6 % mot median 6,3 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −16,5 % mot median 19,4 %. Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −9,5 % mot median 4,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −16,5 % (median 19,4 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,58 (median 1,04).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −10,0 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2024 steg driftsmarginen til Mpolo AS med 1,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 3,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −9,5 % | 4,8 % | +1,4 prosentpoeng | +3,1 prosentpoeng | −1,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Mpolo AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 4,1 % i 2024; driftsmarginen til Mpolo AS økte 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −10,9 % | −9,5 % | – | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,8 % i 2024; driftsmarginen til Mpolo AS økte 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −10,9 % | −9,5 % | – | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,2 % i 2024; driftsmarginen til Mpolo AS økte 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −10,9 % | −9,5 % | – | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 1,8 % i 2024; driftsmarginen til Mpolo AS økte 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −10,9 % | −9,5 % | – | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten steg 0,96 prosentpoeng i 2024; driftsmarginen til Mpolo AS økte 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −10,9 % | −9,5 % | – | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 5,4 % i 2024; driftsmarginen til Mpolo AS økte 1,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −10,9 % | −9,5 % | – | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Mpolo AS hadde en driftsmargin på −9,5 % og en egenkapitalandel på −16,5 % i 2024, og er nr. 4 842 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 452 % og egenkapitalandelen falt fra −5,0 % til −16,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,5 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,5 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −16,5 % (median 19,4 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,58 (median 1,04).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,0 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −9,5 % (median 4,8 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 451,6 % (median 6,3 %); Likviditetsgrad 1 0,58 (median 1,04).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 12 | vekt 15 % |
Varighet: 20 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mpolo AS?
Driftsmarginen var −9,5 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −38,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Mpolo AS?
Egenkapitalandelen var −16,5 % i 2024 (median 19,4 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Mpolo AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,58 i 2024 (median 1,04). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Mpolo AS i Overnatting og servering?
Mpolo AS er nr. 4 842 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 728 av 1 933. Omsetningen endret seg 451,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
25 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Kit Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Kit Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Kit Holding AS
- Mpolo AS du er her
- Clownfish AS
- Inkubator AS
- Inkubator Resources AS
- Property 1 AS
- Sub Norge AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 932259710
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 4. september 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Moldfaret 2G, 4848 ARENDAL
- Kommune
- Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 90,2 %
- Fordeling
- selskaper 95 % · privatpersoner 5 % · utenlandske 5 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Kit Holding AS (90 %)
Øverste eier: privatperson
- Kit Holding AS · 90,2 %
- Juhland APS (Danmark) · 4,9 %
- 1 privatpersoner · 4,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2024
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 21 | |
| Rang | 4 326 | 4 842 | |
| Driftsmargin | −10,9 % | −9,5 % | |
| Totalrentabilitet | −9,3 % | −38,9 % | |
| Egenkapitalandel | −5,0 % | −16,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,76 | 0,58 | |
| Omsetningsvekst | – | 451,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,1 MNOK | 11,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | −0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,5 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6261151.
Videre
Lignende selskaper
- Sabrura Lillestrøm AS indeks 21, nr. 4 833 · sammenlign
- Hovden Alpin Servering AS indeks 21, nr. 4 836 · sammenlign
- Lillesand Hotel Norge AS indeks 21, nr. 4 837 · sammenlign
- Brattvåg Fjordhotell AS indeks 21, nr. 4 845 · sammenlign
- HELMERS & CO AS indeks 21, nr. 4 846 · sammenlign