Sub Bodø AS
Score · regnskapsår 2025
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 177 av 3 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 947 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sub Bodø AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 3 534 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,4 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 47,2 % (median 13,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 1,4 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 1,1 % |
| Totalrentabilitet | 11,3 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 47,2 % | 13,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,12 | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,86 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | −8,8 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,32 MNOK | 0,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Sub Bodø AS det bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 541 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sub Bodø AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sub Bodø AS har score 59 for 2025, rang 1 947 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,86 mot median 1,01. Soliditet: persentil 73 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 47,2 % mot median 13,1 %.
Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −8,8 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 2,3 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −3,1, bransjen −0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Sub Bodø AS med 3,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Sub Bodø AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 21 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4,4 % | 2,3 % | −1,8 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | −2,3 prosentpoeng |
| 2025 | 1,4 % | 1,5 % | −3,1 prosentpoeng | −0,8 prosentpoeng | −2,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sub Bodø AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Sub Bodø AS falt 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,3 % | 4,4 % | 1,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Sub Bodø AS falt 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,3 % | 4,4 % | 1,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Sub Bodø AS falt 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,3 % | 4,4 % | 1,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Sub Bodø AS falt 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,3 % | 4,4 % | 1,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sub Bodø AS falt 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,3 % | 4,4 % | 1,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Sub Bodø AS falt 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,3 % | 4,4 % | 1,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sub Bodø AS hadde en driftsmargin på 1,4 % og en egenkapitalandel på 47,2 % i 2025, og er nr. 1 947 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 4,4 % til 1,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 2 MNOK |
| P/B | 3,5 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 14 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sub Bodø AS?
Driftsmarginen var 1,4 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,3 %.
Hvor solid er Sub Bodø AS?
Egenkapitalandelen var 47,2 % i 2025 (median 13,1 %). Gjeldsgraden var 1,12 (median 2,02).
Hvordan er likviditeten i Sub Bodø AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,86 i 2025 (median 1,01).
Hvordan står Sub Bodø AS i Overnatting og servering?
Sub Bodø AS er nr. 1 947 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 177 av 3 541. Omsetningen endret seg −8,8 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
25 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Kit Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Kit Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 990072582
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 19 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 20. juli 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Stormyrveien 20, 8008 BODØ
- Kommune
- Bodø rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. desember 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- subway.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Sub Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Sub Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Sub Holding AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 64 | 59 | |
| Rang | 1 125 | 1 329 | 1 947 | |
| Driftsmargin | 6,3 % | 4,4 % | 1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 29,1 % | 27,0 % | 11,3 % | |
| Egenkapitalandel | 41,3 % | 43,8 % | 47,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,68 | 1,86 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,5 % | −8,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,7 MNOK | 6,8 MNOK | 6,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7131333.
Videre
Lignende selskaper
- Kroa Vår AS indeks 59, nr. 1 942 · sammenlign
- Sailors Inn AS indeks 59, nr. 1 943 · sammenlign
- Nørve Drift AS indeks 59, nr. 1 944 · sammenlign
- Vennesund Camping AS indeks 59, nr. 1 945 · sammenlign
- Egersen AS indeks 59, nr. 1 946 · sammenlign