Trym AS

Org.nr. 920974414 · Trondheim · Stiftet 2018 · 12 ansatte

Score · regnskapsår 2023

54av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 594 av 1 502 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 989 av 7 381 · Eiendom

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Trym AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 1 502 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −6,2 % (median 17,5 %) og egenkapitalandel 50,8 % (median 28,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter42 MNOK18 MNOK
Driftsmargin −6,2 % 17,5 % 13 %
Resultatmargin 10,8 % 12,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 10,6 % 7,1 % 62 %
Egenkapitalandel 50,8 % 28,7 % 74 %
Gjeldsgrad 0,97 2,29 72 %
Likviditetsgrad 1 0,50 1,33 20 %
Omsetningsvekst – −7,8 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt3,54 MNOK1,72 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 54 gjør Trym AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 502 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Trym AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Trym AS hadde en driftsmargin på −6,2 % og en egenkapitalandel på 50,8 % i 2023, og er nr. 2 989 av 7 381 rangerte selskaper i Eiendom.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 172 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −4,5 MNOK 10,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −2,6 MNOK 22,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 350,3 MNOK 0,9 315 MNOK 172 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,50 (median 1,33).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,2 % (median 17,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 20,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet38 vekt 30 %
Soliditet73 vekt 25 %
Likviditet20 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens88 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Trym AS?

Driftsmarginen var −6,2 % i 2023, mot en median på 17,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,6 %.

Hvor solid er Trym AS?

Egenkapitalandelen var 50,8 % i 2023 (median 28,7 %). Gjeldsgraden var 0,97 (median 2,29).

Hvordan er likviditeten i Trym AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,50 i 2023 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Trym AS i Eiendom?

Trym AS er nr. 2 989 av 7 381 rangerte selskaper i Eiendom for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 594 av 1 502.

Konsernregnskap · 2025

64 av 100

Rang 11 av 70 konsern i Morning-klasse Store i Eiendom. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
819 MNOK
Driftsresultat, konsern
77 MNOK
Resultat før skatt, konsern
176 MNOK
Sum eiendeler, konsern
1 701 MNOK
Egenkapital, konsern
776 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2023)
Driftsmargin9,4 % –
Totalrentabilitet11,9 % –
Egenkapitalandel45,6 % –
Likviditetsgrad 12,06 –
Omsetningsvekst6,9 % –

Konsernindeks tidligere år: 2023: 56 (26 av 66), 2024: 45 (42 av 68).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

29 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Finnbuan AS.

Konsernregnskap. Finnbuan AS for 2025: indeks 74 av 100, nr. 10 av 126 konsern. Se konsernregnskapet

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
920974414
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Eiendom (68.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
12 registrert 10. februar 2026
Stiftet
28. mai 2018 8 år i drift
Aksjekapital
7,54 MNOK
Forretningsadresse
Bratsbergvegen 2A, 7031 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
254900MML5IJFDPVZF76 fornyes 8. mai 2027
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
99,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Finnbuan AS (99 %)
Øverste eier: Finnbuan AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Reppe Utbygging AS (100 %), Finnbuan Eiendom AS (100 %), Laup AS (100 %), Wcm AS (100 %), Tuu 8 AS (100 %), Ruta Byggfornyelse AS (100 %), Trym Eiendom AS (98 %), Næringsbygg AS (75 %)

Porteføljen: 11 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 6 av dem med flertall. Snittindeksen er 46. 1 har negativ egenkapital, og 6 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Reppe Utbygging AS (100 %), Reppe Bolig AS (50 %), Norion Eiendomskapital AS (18 %), Trym Eiendom AS (98 %), Finnbuan Eiendom AS (100 %), Laup AS (100 %), Wcm AS (100 %), Tuu 8 AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks544942
Rang2 9894 0075 487
Driftsmargin−6,2 %−22,1 %−12,5 %
Totalrentabilitet10,6 %16,5 %5,4 %
Egenkapitalandel50,8 %60,3 %36,2 %
Likviditetsgrad 10,500,630,68
Omsetningsvekst–−26,9 %10,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter42,4 MNOK31,0 MNOK34,1 MNOK
Driftsresultat−2,6 MNOK−6,9 MNOK−4,3 MNOK
Resultat før skatt4,6 MNOK55,6 MNOK27,9 MNOK
Skattekostnad9,1 MNOK16,7 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat−4,5 MNOK38,9 MNOK27,8 MNOK
Finanskostnader68,4 MNOK46,4 MNOK23,8 MNOK
Sum eiendeler689,3 MNOK620,0 MNOK958,2 MNOK
Omløpsmidler79,4 MNOK153,0 MNOK35,0 MNOK
Egenkapital350,3 MNOK374,2 MNOK346,9 MNOK
Opptjent egenkapital342,7 MNOK366,6 MNOK339,4 MNOK
Sum gjeld339,0 MNOK245,8 MNOK611,2 MNOK
Kortsiktig gjeld160,1 MNOK244,4 MNOK51,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5385881.